Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Munkahelyi zaklatás? Mit...

Munkahelyi zaklatás? Mit lehet tenni ellene?

Figyelt kérdés

A főnökömmel szerencsére csak ritkán találkozok, de a munkaviszonyom kezdete óta viccelődik azzal, hogy külföldön biztosan prostituáltként dolgoztam, hogy a vendégeknek felkínálom magam és hasonlók. Semmi alapja nincs, szerinte ez vicces. Eleinte poénra vettem, de már nagyon fárasztó hónapok óta ezt hallgatni és egyre megalázóbbnak érzem.

A kapcsolódó jogszabályokat átolvastam, nagyjából ki lehet velük törölni... Ha a sarkamra állok, félek, hogy elveszítem az állásom, a főnököm tipikus autoriter bunkó, lekezelő stílusban beszél mindenkivel. Mit tehetnék?


2014. nov. 27. 21:01
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
Ha hülye a főnököd, arra csak egy megoldás van: új munkahely.
2014. nov. 27. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Keresem...folyamatosan.

Elolvastam néhány támába vágó cikkeket és megdöbbentőnek tartom, hogy az ilyen és ennél komolyabb zaklatástól a nőket nem védi a jog. Magyarán ezt szabad, el kell tűrni?!

2014. nov. 27. 21:07
 3/19 anonim ***** válasza:
Keress egy normális férfit aki pofánbassza az illetőt.
2014. nov. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
62%
Vannak ingyenes jogi tanácsadások, akár az itnerneten is, azokkal többre mész. Nem igaz, hogy ne védene jog, csak érvényesíteni kell.
2014. nov. 27. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

Szerintem jobb, ha lelépsz.

Ha jogi útra viszed a dolgot, akkor csak az lesz belőle, hogy szintén munkahelyet kell váltanod, de még ráadásnak szaladgálhatsz 8 éven keresztül bíróságra.

2014. nov. 27. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Ez nem minősül zaklatásnak, ez szimplán parasztság...


Amit tehetsz:


- bekopogsz a főnöködhöz és megpróbálod normálisan megbeszélni vele.

- kiosztod a főnöködet, ebben benne van hogy elveszíted az állásod

- nem foglalkozol az egésszel, sz..rd le. Kit érdekel mit mond?

- otthagyod a munkád


Személy szerint az egyes vagy a hármas lehetőséget választanám.

2014. nov. 27. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
7%
Fogsz egy diktafont, aktiválod és utána bemész beszélgetni a főnöködhöz. Rákérdezel ezekre az incidensekre, hogy mégis hogy gondolta, gondolja, miért nem hagyja abba, mert számodra ez zaklatásnak számít és szeretnéd ha véget érne. Sokra nem mész vele, de ha súlyosbodna a helyzet, máris van valami a kezedben... Néha a legegyszerűbb a legjobb megoldás.
2014. nov. 27. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:

Szerintem ez súrolja a zaklatás fogalmát. Ha mások előtt mondja, akkor pedig jó hírnév megsértése is lehet.

Én is mindig felhúzom magam az ilyeneken, nagyon sok ilyen eset van, és a legtöbbször nem tesznek feljelentést, de még csak szólni sem mernek, mert az állásuk függ tőle. nem tudom, mit csinálj, de nekem a minimum lenne, hogy nagyon keményen leugatom a főnököt, és minél több embernek elmondom,hogy milyen alak (persze ebben benne van a kirúgás veszélye, de azt legtöbbször meg kell indokolni, szóval akár vissza is perelheted magad, főleg ha van bizonyítékod. Hangfelvétel vagy ilyesmi.).

Vannak ilyen szervezetek, esetleg utánanézhetsz neten, ők hátha tudnak valami jó tanáccsal szolgálni. (NaNe, Stop férfierőszak...stb.)

2014. nov. 27. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
14%

Lehet a te bajod, túl komoly vagy és ő csak óldja a feszültséget. Reagáld le viccesen és üss hozzá egy hasonló poént.


Pl azért is jött magyarországra vissza, mert mind kipróbáltad és nincsenek jobbak a magyar főnököknél :-D


Ez biztos tetszene a dilós főnöködnek.

2014. nov. 27. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
50%
"Magyarországon az egy főre jutó bunkók száma: kettő." Hofi
2014. nov. 27. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!