Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tényleg jár visszamenőlegesen...

Tényleg jár visszamenőlegesen minden egészségügyi dolgozónak a kafetéria kamatostul?

Figyelt kérdés

2012. decemberében még kaptunk minden hónapra 5 ezer forintot egy összegben. Vagyis 60 ezer forintot, de most olvastam hogy az egri kórház dolgozói perelték a kórházat mert nem fizetett 2013-ban és 2014-ben kafetériát. A mi kórházunk sem fizetett sem 13-ban sem pedig 14-ben. Ráadásul mindenkinek egy havi fizetés kellett volna hogy járjon. Nem tudom honnan szedték ezt a 60 ezer forintot még 2012-ben. Ilyen esetekben hova kéne fordulni, a bíróságra mégse akarok menni, nem hiszem hogy jó ötlet ha az ember feljelenti a munkahelyét és a nevét adja hozzá, hamar munka nélkül találhatja magát az ember.


[link]



2015. jan. 13. 12:45
 1/3 lindmayer ***** válasza:

a szerződésben a munkabér van feltüntetve.

a béren kívüli juttatásokat a munkáltató szabadon választva adja(vagy nem)

vagyis, ha egyi évben adott, a következőben nyugodtan mondhatja azt, hogy bocsi, most nincs kafetéria, még indokolnia sem kell

perelni meg bárkit lehet ilyennel, úgysem fogsz nyerni

2015. jan. 13. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
De hát első fokon nyertek, az egri kórházban 1400-an dolgoznak, és mindnekinek jár, a jogszabályban az van hogy a költségvetési szerveknek dolgozoknak évente egy havi kafetéria jár, és választhat is hogy minyen bérnkívüli juttatást akar. Ha meg határidőre nem választ akkor a munkáltató dönti el hogy üdülési csekkett, étkezési utalvanyt vagy mást kap....
2015. jan. 14. 08:44
 3/3 lindmayer ***** válasza:

ezt a részét nem tudtam

akkor meg össze kell fogni, és többen perbe szállni, hisz van egy precedens

2015. jan. 14. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!