Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Nem kötelező ráírni a garancia...

Nem kötelező ráírni a garancia és jótállási jegyekre minden fontos információt? Lejárati dátum, szervízek, vagy legalább egy telefonszám?

Figyelt kérdés
Én egy dossziéban gyűjtöm a számlákat jótállási jegyekkel együtt, és most átnéztem a legutóbbi 15 évet, mert kerestem valamit. Több mint három órás procedúra volt, és még most is van olyan jegy, amiről nem derült ki számomra semmi. Meglepődve tapasztaltam, hogy az esetek 80%-ban nem derül ki a garanciajegyről, hogy hány éves vagy hónapos a jótállás. Aztán olyan garanciajegyeket is találtam, amiken még elérhetőség sincsen. Arról nem is beszélve, hogy sok esetben garanciaszervízhez kell fordulni, de ezek listája nem megtalálható még az interneten sem, nemhogy a garanciajegyen. Nincs valami törvényi kötelezettség, hogy minimális infókat írjanak a garanciajegyre?

2015. jan. 26. 09:06
 1/1 MDaniel98 ***** válasza:
De
2022. júl. 18. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!