Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha én feljelentést teszek a...

Ha én feljelentést teszek a rendőrségén csinálnak valamit?

Figyelt kérdés

A dolog kicsit bonyolult,de megpróbálom érthetően elmagyarázni.

A volt páromat telefonon zaklatja valaki de sose szól bele csak hagyja akár hosszú percekig menni a hívást. De nem csak őt,hanem engem is ,plusz az új / régi barátnőjétét. (azt pontosan nem tudom együtt vannak- e de lehetséges) . És az exem rám gyanakszik,sőt azt mondja én vagyok,vagy közöm van hozzá pedig egyáltalán nincs. Nem hiszi el azt sem,engem is hívogatnak rejtett számmal( Mostanában már nem mondjuk...) mert hogy ő azt a két szemével nem látta. Esélyt nem ad,hogy megmutassam neki személyesen engem is hívogatnak. De ez nem elég,van itt még két dolog is. Azt állítja más ismerőseit is zaklatják telefonon és facebookon keresztül is. Apropó facebook. Van egy személy,egy bizonyos 'Boglárka Balogh ' ami persze áll profil,és ez az illető írt az exemnek olyanokat ,tudja megcsalja őt,nem ezt érdemelte volna ráadásul ezt úgy,mintha én írtam volna,az én szavam járását használja,s szerelmes verseket írt neki (mondjuk a versírás nem az én műfajom) plusz a testvéréről posztolt képet és az alá erős megjegyzéseket írt. Az én fotómat is megosztotta (tudom,mert kaptam mailben értesítést)de utána törölte is. Rákérdeztem honnan ismer minket de nem válaszolt. Csak annyit írt: "A ringyója van?". Írtam igen,a barátnője vagyok. Erre, "már nem" Valahonnan tudta,hogy nem vagyunk együtt. És ezek után az exem még inkább csak engem vádol,pedig pont telefonon beszéltünk mikor ez a valaki írt neki,s tudja a párom nekem nincs gépem,telóról netezem. De nekem már betelt a hócipőm azzal ahogy bánik velem! Nem is tudok róla semmit mi van vele,azt meg végképp nem tudom az ő ismerőseinek mi a telefonszáma. De Ő Csak vádol,fenyeget. Semmi bizonyítéka sincs,csak arra alapozza a vádjait,mikor nála voltam utoljára akkor megnéztem a gépét meg a telefonját(ekkor tudtam meg hónapokon keresztül hazudott nekem és két vasat tartott a tűzben ezzel a bizonyos régi / új párjával) s úgy gondolja biztos szépen kikopiztam mindent belőlük. Olyanokat mond és ír,ha megtudja én voltam vagy közöm van hozzá rám gyűjtja a házat,megjárom,ki fogok f*ngani végem lesz. Aljas vagyok,gerinctelen . Nekem ebből elegem van,és már nagyon unom amit csinál,sőt a hátam mögött is csúnyákat mond a saját barátnőmnek. Ő nem lép semmit az ügyben, pedig állítólag őt / őket a mai napig zaklatja ez a telefonos valaki . De csak engem gyanúsít otthon,a gép mögül. Megkértem engem ne vádoljon,s menjen el a rendőrségre. Ha kell elkísérem vagy én magam fogok feljelentést tenni ha ő semmit nem csinál. Látta de nem írt semmit.

A kérdésem az lenne,én tehetnék feljelentést a telefonos zaklatóra ha ő már nem képes rá csak engem piszkál?



2015. jan. 28. 18:49
 1/2 anonim ***** válasza:

Tehetsz,de a rendőrök valószínűleg lex@rják.

Ha ügyvéddel mész oda akkor hosszú és bonyolult procedúra lesz a dologból a végén pedig...szerintem semmi nem lesz belőle. :(


A FB-n lehet tiltani a személyeket és jelenteni is a FB-nek és telefonszám csere is hasznos.

2015. jan. 29. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

1. Megmondod az exnek, hoyg tegyen feljelentést ismeretlen tettes ellen zaklatás miatt.


2. Közöld az exszel, hogy amennyiben nem hagyja abba a gyanusítgatást, akkor feljelentést teszel ellene.


3. Tegyél feljelentést ismeretlen tettes ellen zaklatás miatt. (külön, az extöl függetlenül)

2015. jan. 30. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!