Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Néhány évre bérelek egy...

Sorsod Borsod kérdése:

Néhány évre bérelek egy önkormányzati bérlakást, a szerződésben az szerepel, hogy be kell oda jelentkeznem. Ennek állandó vagy ideiglenes lakcímnek kell lennie, vagy én dönthetem el ezt?

Figyelt kérdés

2015. jan. 31. 13:00
 1/1 anonim ***** válasza:

Amikor a férjem kapott anno "Diplomás gólyák haza szállnak" c. önkormányzati lakást, akkor nem jelentkezett át se állandóra, se ideiglenesre.

A határozatban benne volt, hogy bérbe nem adhatja, ráadásul bármikor ellenőrizhetik, hogy a lakásban tartózkodik-e életvitel szerűen.

Na, most elég mókásan néz ki egy totál üres lakás, mikor elvileg lakik ott valaki.

Ő május végén kapott lakást, de csak augusztus közepén költözött (költöztünk) be.

Addig talán 1× voltak ellenőrizni. Akkor én is pont ott voltam, mert szabin voltam és ott voltam nála éjjel-nappal.

Akkor ellenőrizték a lakcímkártyám/személyim, majd mondták, hogy nem probléma, hogy pl. egy hetet itt vagyok, de életvitel szerűen csak akkor lakhatok itt, ha arra a polgármester írásos engedélyt ad.

Másnap mentünk elintézni (bár én akkor még Pesten laktam, a férjem vidéken), egy hét múlva megkaptam postán a határozatot, amivel bejelentkeztem ideiglenes lakcímmel az albérletbe.

Amikor visszaadtuk a lakást, mert hazaköltöztünk Pestre, automatikusan kijelentkeztem a lakcím alól.

Mondjuk, mi lakást vettünk itthon, így a lakcímkártyám is ugye megváltozott. 2 hét volt az átfedés az önk.lakás visszaadása és az új lakc. kártya megcsináltatása között.


Szerintem járj utána, hogy milyen jogcímen kell a lakásba bejelentkezned. Ha elég az életvitelszerű tartózkodás, akkor nem jelentkeznék be (nekem ugye kellett ideiglenesen, mert a határozat csak így volt érvényes!).

Ha mindenképp be kell jelentkezned, akkor ideiglenes címként add meg.

Viszont a változtatáshoz (lakcím) vinned kell a bérleti szerződést is az okmányirodába.

2015. jan. 31. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!