Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hová fordulhatok, ha Londonban...

Szabo.Judit.Uk kérdése:

Hová fordulhatok, ha Londonban élek, és az ellenem Magyarországon elkövetett bűncselekmények és hatóság részéről elkövetett jogsértések ellen szeretnék intézkedést kérni? Police, esetleg Interpol? Milyen EU-s jogvédő szervezetek vannak?

Figyelt kérdés

2015. febr. 26. 09:04
 1/4 anonim ***** válasza:
86%

Ha Magyarországon ilyen gondjaid vannak, akkor Anglia semmi áron nem avatkozik bele. Jobb esetben a konzulátushoz tudsz menni, mert ők foglalkoznak a magyarok ügyeivel, de még ők is azt fogják mondani, hogy menj haza, és intézd el, vagy fogadj fel egy ügyvédet aki a nevedben otthon eljár. Sem az angol rendőrségnek, sem az interpolnak nincs köze ahhoz, hogy téged otthon mivel vádolnak.

Mondjuk én nem is értem, hogy ha valaki tiszta, nem követ el semmit, annak a gyanú árnyéka sem merülhetne fel, nem hogy bűncslekemények. Mégis mivel vádolnak?

2015. febr. 26. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Konkrét ügy nélkül nehéz bármit is mondani, de az biztos, hogy az Interpol-nak és az angol rendőrségnek semmi köze nincs hozzá (jó, Interpolnak elvileg lehet, de kétlem hogy pl. nemzetközi fegyverkereskedelemmel vádolnának). Magyarországon kell elintézni, illetve ha végigjártad a magyar jogrendszert és alapvető emberi jogaid sérültek mehetsz az Európai Emberi Jogok Bíróságára. Drága és időigényes folyamat lesz.
2015. febr. 26. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Azt hittem egyértelműen tettem fel a kérdést :) NEM engem vádolnak, ÉN VÁDOLOK!


Ellenem és a gyermekem ellen elkövetett nemzetközi egyezmények szabályozta cselekedetekről van szó - mint kábítószer, gyermekmunka, család elleni bűncselekmények!


A magyar hatóságok nem tettek semmit, a hazugságokra alapozva vagy lezárták vagy elutasították a feljelentésemet.


Ott tartunk, hogy a családsegítő szolgálat a hazugságokat tényként prezentálta saját kijelentéseként a Kormányhivatal felé.


Konkrétan tudom bizonyítani bírósági ítélettel, hogy amit a családsegítő leírt HAZUGSÁG és arra a hazugságra alapozva dönt egy kiskorú sorsáról a Gyámhatóság.


De a rendőrség pl. nem hajlandó kideríteni h ki adott a kiskorú fiamnak drogot, nem foglalkoznak vele, hogy életveszélyes körülmények között foglalkoztatták a fiamat, ami szintén bírósági jegyzőkönyv alapján bizonyított...


A magyar hatóságok tesznek az egészre én pedig 1 éve harcolok...


Most voltam Magyarországon és betelt a pohár, a Családsegítő Központ elképesztő hazugsága láttán.


Azt feltételezem, hogy a férjem lefizette a környezettanulmányt végző férfit és gondolván h mivel Angliában élek soha nem derül ki milyen hazugságot állított, szépen lezárják az ügyet.


De tévedtek...


Bizonyos jelekből arra következtettem, hogy valami ilyesmiről lehet szó és Magyarországra utaztam, iratbetekintést kértem és döbbenten olvastam, hogy egy hivatal hogyan prezentál - bírósági irattal bizonyítható - HAZUGSÁGOKAT egy Kormányhivatal felé.


Szeretném ha lenne végre egy hatóság aki elejétől a végéig felderíti ezt a szennyhalmazt... de Magyarországon nem találtam ilyet.


A drog és gyermekmunka nemzetközi egyezmények alapján is üldözendő... ha a magyar nem tesz semmit hova fordulhatok?

2015. febr. 26. 14:07
 4/4 anonim ***** válasza:

Nem vagyok a jogi ügyekben jártas, így nem is igazán értem, hogy mégis mivel vádolsz. Az lejött, hogy a volt férjedet akarod vádolni, mert szerinted a a férjed mellett nevelt kiskorú gyerekedet valakik drogokkal tömik, és kiskorúként dolgoztatják. Ezek olyan vádak ami mellett nem tudnak elmenni sem a rendőrök, sem az ügyészek, sem a bírák. Ha feljelentést tettél biztos utána jártak. Lehet a férjed pár ember letudott fizetni, de azt kizártnak tartom, hogy a rendőrségen mindenkit, és a bíróságon is mindenkit le tudott fizetni a férjed. Így a kérdésed számunkra homályos marad. Végül is nem tudjuk mennyi idős a gyermek, miképpen jutott drogokhoz, neked milyen bizonyítékaid vannak, és mit takar a kiskorú dolgoztatása is.

Én a helyedben egy erre szakosodó ügyvédet keresnék, aki megtudja neked mondani, hogy a bizonyítékaid mennyire állják meg a helyét,érdemes lenne egy újabb költséges pert a nyakadba venni.

2015. febr. 27. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!