Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Bírósági tárgyalásnál nyilváno...

Bírósági tárgyalásnál nyilvános jegyzőkönyv a személyes adatokkal?

Figyelt kérdés
voltam egy tárgyaláson és olyan ideges voltam hogy az elején mikor kérték el a személyit közben kérdeztek valamit de nem hallottam teljesen és másodjára is kérdezte a bírónő hogy akkor ez most igent jelent hogy a jegyzőkönyv nyilvános....? és igent mondtam, így a személyes adataim benne lesznek? és ki láthatja? a vádlottak? vagy az internet? remélem nem lesz belőle bajom mert necces ügy, nehogy megnézzék az adataimat és baj legyen... csak nagyon leblokkoltam nagyon ideges voltam még sosem volta tárgyaláson...
2015. márc. 3. 19:16
 1/3 tomala ***** válasza:
A tárgyalási jegyzőkönyv nem nyilvános. Az ítéletek is csak anonimizálva azok.
2015. márc. 3. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Az igaz, amit a #2 írt, viszont az eljárás szereplői bármikor belenézhetnek és másolatot is kaphatnak, anonimizásálás nélkül. Viszont, ami jó hír, a bíró feltehetően azt kérdezte, hogy "kéri-e az adatai zárt kezelését". Ha erre igent momndott, akkor a nevén kívül más adata a jegyzőkönyvben sincs benne.
2015. márc. 4. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Azt kérdezték, hogy mondhatják-e az adataidat a jegyzőkönyvbe, vagy kéred zártan kezelni. Ha kérted volna a zárt adatkezelést, akkor csak a nevedet mondták volna, a többi adatodat egy zárt borítékban tárolnák, amihez csak az arra jogosultnak férhetnek hozzá, akik kezelhetik a zárt adatokat.

Amennyiben nem kértél zárt adatkezelést, úgy azok, akiknek van joga betekintést tenni a bírósági iratokba, ők láthatják az adataidat, de nyugi, nem teszik fel az internetre.:)

2015. ápr. 3. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!