Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetek ha kölcsön adtam...

Mit tehetek ha kölcsön adtam egy ismerősömnek pénzt, írtunk róla papírt és nem akar fizetni?

Figyelt kérdés
aláírta, hogy x forintot x időpontig vissza ad és 2 közös ismerőssel mint tanúkkal is alá lett írva.
2015. márc. 4. 18:15
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Polgári pert kezdeményezhetsz.
2015. márc. 4. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
egy ilyen pernek tudja valaki hozzávetőlegesen mekkora költségei lehetnek? biztos nagyon változó, de legalább nagyságrendileg.. egy ilyen pernek mik szoktak lenni a kimenetelei?
2015. márc. 4. 18:28
 3/11 anonim ***** válasza:

A bíróságon a Tájékoztató irodát keresed( telefonon is lehet), és ott megmondják.


Szerintem érdemes megkérdezned egy mediátort még a per előtt, hogy van-e ilyen esetben mediációs lehetőség.

2015. márc. 4. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Ha a kölcsönadásról szóló papír nem ügyvéd, vagy közjegyző előtt készült, akkor - bocsánat a fogalmazásért - sajnos kitörölheted vele...
2015. márc. 4. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Kölcsönt nem adunk. Mindenki a hitelezőt köpködi.

Én eddig ( 53 F ) 4x adtem baráti kamatmentes kölcsönt.

2 hamarabb meghalt mint fizetett volna. 1 barátom szüleiből a feleségem sajtolta ki a törlesztést. A legutolsó fél millás pedig több éves csúszással visszaérkezett. Amit kölcsönadsz arra keresztet vethetsz.

Hallottál ilyesmiről, hogy kilakoltatási tilalom? Mibe kerül azt mondanod, hogy nincs egy vasad sem? Az autód is hitelre van, egyik hónapról a másikra élsz.

2015. márc. 4. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

"Ha a kölcsönadásról szóló papír nem ügyvéd, vagy közjegyző előtt készült, akkor - bocsánat a fogalmazásért - sajnos kitörölheted vele..."


ez tényleg így van?

2015. márc. 5. 00:31
 7/11 anonim ***** válasza:
Igen, tényleg így van. Kérdezz rá egy jó ügyvédnél azért, hátha tud valami megoldást, de legjobb tudásom szerint sajnos ez még mindig így van.
2015. márc. 5. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim válasza:
Ha kellően erőszakos tudsz lenni talán -idővel- visszakaphatod, egyébként marad egy emléked a papír és tanulsz belőle...
2015. márc. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha már lejárt a határidő, ameddig meg kellett volna fizetnie, de nem tette, akkor menj el a legközelebbi közjegyzői irodába és kérjél fizetési meghagyásos nyomtatványt. Ha nem mond ellent rá a másik fél, akkor jogerős lesz és az olyan, mintha lenne egy bírósági ítéleted vele szemben és kérheted a végrehajtást. Ha meg ellentmond akkor megy a bíróságra az ügy, és ott a papírral bizonyíthatod, hogy kölcsönadtál.
2015. márc. 9. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
9: És mi az, ami elég jogalap egy fizetési meghagyáshoz? Mert pl. én igényt tartok kártérítésre, de a cég nem ismeri el a károkozást. Ebben az esetben lehet ezt a fizetési meghagyást csinálni? Vagy ha van határozat arról, hogy szabálysértést követett el a cég és ennek során keletkezett kár - de ugye a kárra nem tér ki a határozat, mert ez hatósági határozat -, akkor is lehet?
2015. márc. 10. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!