Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Romaniaban lehet hivatalosan...

Romaniaban lehet hivatalosan hasznalni magyar keresztnevet es vezeteknevet?

Figyelt kérdés

2015. márc. 4. 19:14
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Igen, lehet.
2015. márc. 4. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
0%
Kis módosítással pl. Kovács János -> Ian Kovacescu
2015. márc. 4. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 A kérdező kommentje:
most kaptam ket ellentmondo velemenyt, akkor kinek van igaza?
2015. márc. 4. 19:20
 4/17 A kérdező kommentje:
Ian Kovacescu az mar nem magyar
2015. márc. 4. 19:21
 5/17 anonim ***** válasza:
Nekem van több erdélyi ismerősöm, és mindnek magyar neve van. Azért mondtam, hogy igen.
2015. márc. 4. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
Ahol nem diktatúra van, ott használhatod a saját neved, mint nemzetiségi név.
2015. márc. 4. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 Shai-Hulud ***** válasza:
46%

Ha már van hivatalos magyar neved (például mert Magyarországon anyakönyveztek), akkor az érvényes Romániában is, minden változtatás nélkül.

Ha viszont Romániában születsz, és itt anyakönyveznek, akkor az az itteni törvények szerint történik.


A vezetéknév olyan, amilyen, ezen nem változtatnak Romániában sem. A "Kovács" az "Kovacs" marad itt is.

A keresztnév esetén viszont, ha létezik román megfelelője, akkor azon anyakönyvezik a gyereket. Tehát ha "János", akkor "Ian" lesz belőle. De ha nincs román megfelelő, akkor használni lehet a magyar eredetit.

Emiatt elég sokan adnak a gyereküknek olyan magyar nevet, amelynek nincs román párja.

2015. márc. 4. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
utolso, koszi szepen!
2015. márc. 4. 19:38
 9/17 anonim ***** válasza:

Igen, persze. Nekem is magyar nevem van, és magyarul van beírva a személyibe, ékezettel meg mindennel.


"A keresztnév esetén viszont, ha létezik román megfelelője, akkor azon anyakönyvezik a gyereket"


Ez hülyeség. Az én személyimben Gergely van és nem Grigore; fateroméban András és nem Andrei. Nem változtatják meg a neveket; itt nincs olyan törvény, mint Magyarországon, hogy csak egy adott listából adható név.

2015. márc. 4. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
koszi!
2015. márc. 5. 11:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!