Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Legális az Új Magyar Gárda?

Legális az Új Magyar Gárda?

Figyelt kérdés
Tudom hogy a régit betiltották.. de engem az érdekel amit utána alapítottak és ha belépek és "gond van" milyen büntető eljárásra kell számítani?

2015. márc. 4. 21:49
 1/5 anonim ***** válasza:

Legális.

Mivel semmit sem csinálnak, csak vannak.


Ha nem követsz el semmit, akkor nem büntetnek meg, ugyanaz vonatkozik rád gárdatagként, mint nem tagként.

2015. márc. 4. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Az Új Magyar Gárda a bíróságon nincs bejegyezve, tehát feloszlatni sem lehet.


Azt nem értem, az eredeti Magyar Gárdát miért jegyezték be Vonáék? Eleve kihúzták volna a méregfogát az ügyészségnek.


Tanulság: semmit nem kell bejegyezni.

2015. márc. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha "gond van", akkor az elkövetésnek megfelelő büntetésre számíthatsz. A cselekmény illegális lesz.

De nem az a fontos. Sokkal lényegesebb, miféle szemléleted van, ha azt vonzónak találod. Nem a büntetés itt a kérdés, hanem az arról alkotott véleményed, hogy a problémákat miként kellene megoldani. És ha te a gárdában látod a jó kivitelezést, akkor komoly baj lehet a személyiségeddel.

2015. márc. 5. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A kérdező nem lelki tanácsot kért, hanem jogi segítséget.

A személyeskedést tartsd meg magadnak!

2015. márc. 5. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
2. válaszoló.. Így hogy nincsenek bejelentve az avató szertartásuk és Gárdaként szervezett tüntetéseik illegálisak nem?
2015. márc. 5. 15:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!