Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kábítószeres bűntett és más...

Kábítószeres bűntett és más bűncselekmények! Ítélet? (többi lent) A hossza miatt előre elnézést kérek.

Figyelt kérdés

A kérdésem a 18 éves unokabátyám, a szintén 18 éves barátnőjét, annak 16 éves öccsét és a 17 éves unokahúgát valamint neki 15 ill. 16 éves barátja valamint az utóbbi 24 éves sógorát érinti.


A fent említett személyek 2014. április 9-én buktak le, hogy kábítószert árusítanak. A 15-17 éves fiatalkorúak valamint a két 18 éves fiatal felnőtt korú ráadásul ezt a cselekményt kizárólag csak az iskoláikban valamint azok 200 m-es környékén folytatólagosan követték el, méghozzá a két idősebb (18 éves) már 2012. decemberétől, a fiatalabban (16-17 évesek) "csak" 2013. májusától, a legfiatalabb (15 éves) 2013. októberétől csínálták, a dílerük a 24 éves srác volt.


Mindannyiukat előállították és a kihallgatásaikat követően bűnügyi őrizetbe vették. Végül a bíróság három nappal később a 24 éves és a két 18 éves valamint a 17 éves elkövetőtt előzetes letartóztatásba helyezte, a két 16 éves házi őrizetbe, míg a 15 éves elkövető ellen lakhely elhagyási titlalmat rendelt el. A két 16 éves elkövető esetében 2014. október 12-i hatállyal a házi őrizetett lakhely elhagyási tilalomra enyhítette, míg a 15 éves elkövető esetébe lakhely elhagyási tilalmat szintén 2014. október 12-i hatállyal a bíróság megszütette a bíróság.


A 17 éves fiú ellen korábban 2. rb. kisebb értékre elkövetett lopás vétség miatt 1 év 3 évre felgüggesztett fiatalkorúak fogháza büntetés hatálya alatt állt.


Az I. fokú (nem) jogerős ítélet 17 napja született meg.



E szerint:



24 éves felnőtt korút mint I. r. vádlottat:


6 rb. folytatólagosan 18. életévét be nem töltött személy felhasználásval eköveett kábítószer-kereskedelem bűntette

2 rb. különösen jelentős mennyiségre elkövetett kábítószer birtoklás bűntette

elkövetése miatt 12 év fegyházra ítélte;



18 éves (fiatal) felnőtt korút mint II. r. vádlottat:


2 rb. folytatólagosan, bűnszervezetben oktatási intézmény területén vagy annak közvetlen közelében elkövetett kábítószer-kereskedelem bűntette

2 rb. jelentős mennyiségre elkövetett kábítószer birtoklás bűntette

elkövetése miatt 7 év 9 hónap börtönre ítélte;

(unokabátyám)



18 éves felnőtt korút mint III. r. vádlottat:


2 rb. folytatólagosan oktatási intézmény területén vagy annak közvetlen közelében elkövetett kábítószer-kereskedelem bűntette

1 rb. jelentős mennyiségre elkövetett kábítószer birtoklás bűntette

elkövetése miatt 6 év 7 hónap börtönre ítélte;



18 éves felnőtt korút mint III. r. vádlottat:


2 rb. folytatólagosan oktatási intézmény területén vagy annak közvetlen közelében elkövetett kábítószer-kereskedelem bűntette

1 rb. csekély mennyiségre elkövetett kábítószer birtoklás vétsége

elkövetése miatt 6 év 2 hónap börtönre ítélte;



17 éves fiatalkorút mint IV. r. vádlottat:


1 rb. folytatólagosan oktatási intézmény területén vagy annak közvetlen közelében elkövetett kábítószer-kereskedelem bűntette

1 rb. csekély mennyiségre elkövetett kábítószer birtoklás vétsége

elkövetése miatt 5 év 3 hónap fiatalkorúak börtönére ítélte továbbá a korábbi büntetés letöltését elrendelte;



A két 16 éves fiatalkorút mint V. ill. VI. r. vádlottat:


1 rb. folytatólagosan oktatási intézmény területén vagy annak közvetlen közelében elkövetett kábítószer-kereskedelem bűntette

elkövetése miatt mind a kettőjüket 3 év 7 hónap fiatalkorúak fogházára ítélte;



A 15 éves fiatalkorút mint VII. r. vádlottat:


1 rb. folytatólagosan oktatási intézmény területén vagy annak közvetlen közelében elkövetett kábítószer-kereskedelem bűntette

elkövetése miatt mind a kettőjüket 2 év 3 hónap 2 év próbaidőre felfüggesztett fiatalkorúak fogházára ítélte;


Az ítélet egyik esetben sem jogerős.


Az ügyész az I. rendű vádlott esetében a büntetés súlyosbítását, a II. és a III. r. vádlott esetében a büntetés mértékének súlyosbítását, és a II. r. vádlott esetében fokozat súlyosbítását, az V.; a VI. és a VII. r. vádlott tekintetében a fokozat módosítását valamint a VII. r. vádlott esetében a próbaidő mellőzését kérte.



A védelem: első körben: a III. és a IV. r. vádlott esetében a kábítószer birtoklás vétsége alóli felmentését, a VII. r. vádlott esetében a minősítés enyhítését; másodkörben: az I. és a III. r. vádlott esetében a fokozat enyhítését, a IV. r. vádlott esetében a büntetés mértékének csökkentését és a fokozat enyhítését, a VII. r. vádlott esetében a büntetés mértékének csökkentését és a felfüggesztett idejének emelését kérte.



Az I., a II. és a III. rendű vádlott jelenleg is előzetesbe van. A többiek esetében kizárólag a IV. r. vádlott ellen rendelt el a bíróság kényszerintézkedést, méghozzá házi őrizet formájába. A többi vádlott szabadlábon védekezhet.


a; Szerintetek van-e arra esély, hogy a II. fokú bíróság az ügyészi inditványt veszi figyelembe és súlyosbítja az ítéletet?

b; A véleményetek szerint mennyi esély van arra, hogy bármely vádlott esetében a védelem fellebbezésének helyt ad a bíróság?


Várom és előre köszönöm a válaszokat, és az esetleges tapasztalatokat.



2015. márc. 28. 09:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem hinném hogy itt túl autentikus választ kaphatsz, a "szerintem..."-en kívül. De Szerintem maximum egy kisebb enyhítés fér ebbe bele. Nyilván nem fogták fel hogy milyen súlyú dolgot követnek el. Szerintem nekik ez még buli volt. Ez egy elég súlyos bűncselekmény a legsúlyosabb körülményekkel terhelve, ennyi jár érte.
2015. márc. 28. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is talán egy minimális kis enyhítés lehetséges, de ez is csak becslés. A kábítószeres bűncselekményeket, főleg ha az kimondottan kereskedelem, terjesztés, ráadásul fiatalok körében, iskolában, súlyosan rendeli büntetni a törvény, én még nem is mondanám kirívóan keménynek ezt az ítéletet a törvényszabta kereteket figyelembe véve. Az előzetes letartóztatás idejét természetesen beszámítják a büntetésbe, és a házi őrizetet is, bár azt más mértékben (a törvény ezt részletesen szabályozza).
2015. márc. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
52%

Milyen választ vársz?


"oktatási intézmény területén vagy annak közvetlen közelében elkövetett kábítószer-kereskedelem bűntette "


Dögöljenek meg a drogárusok. Remélem tudtam segíteni.

2015. márc. 28. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

A kérdésedrre való válasz a jóslás kategóriájába tartozik. A büntetés mértékét rengeteg dolog befolyásolhatja, erre részletesen lásd:


[link]


E tényelet nem ismerjük. Ráadásul az is némileg szubjekítv, hogy melyik bíró (mésodfokon bírók) hogyan fordítják le ezeket konkrét számokra.

2015. márc. 28. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Akkor én is írok egy szerintemet. Szerintem ha az unokabátyád előtte nem követett el semmit és megbánta és szerencséje van, enyhülhet az ítélet. De ez csak az én véleményem.


Az viszont biztos, hogy a fő díler helyében nem szívesen lennék...

2015. márc. 28. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
89%
kicsit kevesebb mint 8 évet töltöttem börtönben az Egyesült Államokban, kábitószer hatása alatt vezettem autót, balesetet szenvedtünk és a mellettem ülő lány életét vesztette.
2015. márc. 28. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!