Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kit terhel a felelősség ha az...

Kit terhel a felelősség ha az iskolában összetörik egy telefon? A házirendben az áll h nem szabad nagy értékű holmikat vinni a suliba.

Figyelt kérdés

Dióhéjban ugy volt h vki nekemdobta egy 3dik fél táskáját én visszadobtam ő elejtette és a táskában lévő xperia z1 telefon eltört. Éz most az egészet rajtam akarják elverni.

Ui.: ha rossz témába raktam a kérdést kérem moderátorainkat h javitsák ki a hibámat.



2015. ápr. 10. 17:51
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
95%
Te dobtad vissza, akkor esett le, neked kell, bár aki dobta, annak is be kellene szállnia. Miért bántjátok azt a "harmadik félt"?
2015. ápr. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
38%
Az igazságérzetem azt mondja, az a hibás, aki neked dobta.
2015. ápr. 10. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 |Orfeusz| ***** válasza:
77%
A lényeg az hogy ha a telefon tulajdonosának (3. fél) köze se volt a dologhoz akkor neki ne kerüljon semmibe. Én úgy érezném igazságosnak, hogy ő dobta először, övé a 2/3, te meg visszadobtad, tied az 1/3. Vagy felezni kell. A tulajra nem foghatjátok, ki készülne arra, hogy random elkezdik földhözvágni a táskáját.
2015. ápr. 10. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Ha van egy kis gerincetek fele-fele. Mert persze, az volt a hülye aki először dobta, de te meg lehettél volna olyan intelligens, hogy szépen visszaadod a tulajnak.
2015. ápr. 10. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
2%

Szerintem ha az all a hazirendben akkor o felel erte.

17\L

2015. ápr. 10. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
90%

Egyértelműen fele-fele. Mi a frásznak dobálod más táskáját? Egy kicsit sem vagy jobb meg rosszabb se a másiknál.


"A házirendben az áll h nem szabad nagy értékű holmikat vinni a suliba."


Remélem ezzel nem arra akarsz célozni, hogy te nem akarsz fizetni semmit, mert ez van a házirendben. Szerintem az is benne van, hogy más dolgait széttörni sem illik. Még csak az kéne, hogy nem fizetitek ki. Jó lecke lesz ez neked meg a másiknak, remélem kaptok mellé egy-két atyai pofont is.

2015. ápr. 10. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
1%
Nyilvánvalóan az felel érte, akié a telefon, eleve ő követte el a szabálysértést. Ráadásul honnan lehet látni, hogy telefon van a táskában ? És miért pont visszadobásnál sérült volna ? A legnagyobb hibát nyilván a szülők követték el...
2015. ápr. 10. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
98%

18:51,


Tehát szerinted rendben van, hogy össze-vissza dobálom a cuccaidat, mert én azt feltételezem, hogy ruha van benne? VAgy szétrugdosom a számítógéped, mert szerintem te igazából könyvet tartasz benne?


Az fel sem merül, hogy, nem is tudom, NE NYÚLJANAK MÁS CUCCÁHOZ?

2015. ápr. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 Koplárovics Béci ***** válasza:
98%
A "3. fél" gondolom nem egyezett bele, hogy a táskáját elvegyétek. Innentől kezdve ez egy lopási ügynek tekinthető, amiben te bűnrészes vagy (nem a 3. félnek adtad vissza a táskát). Innentől kezdve az eltört drága telefon csak a kisebbik baj.
2015. ápr. 10. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
98%
Mivel egy másik személy magántulajdonát rongáltátok, bizony meg kell térítenetek a kárt. Ha a nyílt utcán csinálsz ilyent, még rendőrségi ügy is lehetne belőle... A házirend pedig nem írja felül a magántulajdonnal kapcsolatos jogokat.
2015. ápr. 10. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!