Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy termék aznap jár le,...

Ha egy termék aznap jár le, adhatják féláron?

Figyelt kérdés
2007. nov. 2. 21:11
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Igen.
2007. nov. 3. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Ez a kérdés miért a politika-rovatban szerepel? Egyébként igen, adhatják, sőt: még nagyobb leértékelésen is "áteshetnek" ezek a termékek. A lényeg: ne maradjon a kereskedő nyakán, illetve hogy kevesebb legyen a kereskedő vesztesége ezeken a termékeken.
2007. nov. 4. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Jó kérdés, mert az aznapban nincs benne, hogy mikor, tehát mondjuk éjjfélig? Más kérdés, hogy van ráhagyás bőven, tehát mondjuk a kefír nem fog 0:01 -kor elköszönni. A bolt vezetőségét meg nem vágja földhöz, max hazaviszik a családnak. :-)))

(én is kaptam már így több karton Túrórudit, még 2-3 napig meg mertem enni, utána rá se bírtam nézni)

2007. nov. 4. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:
100%

Kereskedője válogatja, és természetesen az, hogy visszáruzható-e. Gondolom ilyenkor azt mérlegelik, hogyan jöhetnek ki jobban...

Lényeg, hogy ne adják már el a lejárat után, sajnos ismerek ilyen üzleteket, rezzenéstelen arcal kirakják nem jelzik, de nem is árazzák le. Egyszer amikor szóltam még fel is volt háborodva, hogy "az csak kakaópor mit számít pár hónap?!" A helyi 100asban is már 4X szóltam hogy az egyik italpor fél éve lejárt. Mindig meglepetten elnézést kér 1-2 ingyen oda is ad(mert tudom h nincs semmi baja), de akkor is a többi vásárlónak nem szól és még csak le sem értékeli... Szerintem ha ellenőriznék meg ütné a bokáját. És ki tudja még hány ilyen terméke lehet...

2007. nov. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
89%
igen, sőt még másnap is árulhatja, de akkor kötelező fél áron vagy még olcsóbban!!
2008. jan. 22. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Lejártat már ingyen sem adhat!

Van egy hatóság, amelyikkel újra lehet dátumoztatni (mármint legálisan). Szétszednek néhány dobozzal, és megvizsgálják. Az új címke, amit rátesznek, a saját emblémáluk és nem fedi el a régit.

2008. máj. 11. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!