Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ingatlanközvetitőnek fizetni...

Ingatlanközvetitőnek fizetni nem eladott ház után?

Figyelt kérdés

Meg 2013ban kötöttünk egy ingatlanossal egy szerződést. A jutalékuk 4,5%+AFA lett. Azonban az.életünk úgy hozta, hogy bérlőink lettek, igy jeleztem az ingatlanosnak, hogy a ház nem.eladó. Sajnos, csak szóban. 2014 decemberében egy nagyon erőszakos nő mindenáron meg akarta nezni a házat. Nagy nehezen, de beleegyeztunk, hogy megnezze. Tett egy vételi ajánlatot, ami a vicc kategóriába tartozott. Ennek ellenére, beadtam a bankunkba (több a tartozás, mint a felajanlott összeg) , hatha sikerül.megegyezni. Persze nem sikerült. Közben ugyan mi is találtunk megoldást, hogy tudjuk a házat megtartani, ezért lemondtuk az ingatlanost. Erre most ügyvédi felszólítást kaptunk tőlük, hogy fizessünk jutalékot, hiszen a vételi ajánlatot elfogadtuk. Ez persze nem igau, azt irtuk akkor nekik, a ház csak akkor eladót, ha a bankkal sikerül megegyezni.

Van köztetek jogász, ügyvéd? Mit tegyünk?



2015. máj. 19. 00:39
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nem írtatok alá valami megbízási papírt, akkor mindenki azt mond, amit akar, illetve marad a levelezés köztetek. Én úgy tudom, általában adásvételi szerződéskötéskor szokott esedékessé válni a jutalék kifizetése.
2015. máj. 19. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
"adásvételi szerződéskötéskor szokott esedékessé válni a jutalék kifizetése" - így van, ha nem jött létre szerződés, akkor nem jár nekik pénz. Kíváncsi vagyok, melyik ingatlanügynökség ez... (akár csak privátban)
2015. máj. 19. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Milyen szerződést írtál alá?
2015. máj. 19. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Privátban küldd el, hogy melyik cég ez! Köszi!
2015. máj. 19. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!