Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feljelenthetem, amiért lefotóz...

Feljelenthetem, amiért lefotózott?

Figyelt kérdés
Barátnőmmel ülünk a (busz)váróterembe, bejön egy cigánycsapat, az egyik fiú elkezdett minket fotózni, ezeket mondta: "húzd már feljebb a szoknyád" "mosolyogjatok" ... A barátnőm felismerte az illetőt. Ezzel csinál valamit a rendőrség?
2015. jún. 5. 16:57
 1/7 anonim ***** válasza:
83%
Március 15.-e óta feljelentheted, van rá törvény.
2015. jún. 5. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Kedves első. :) Monduk azért mentem a Buszmegállóba, mert ment a buszom, es csak úgy tudok hazajutni? :)) Istenem....

2. Köszönöm a választ :)

2015. jún. 5. 17:14
 3/7 anonim ***** válasza:
Nem hiszem, hogy ilyesmiel foglalkozik a rendőrség, azért gondolom ezt, mert az egyik ismerősöm állítólag rendszeresen veri a nagynénjét, és azzal se törődik a kutya sem, ezek után szerintem ezzel se foglalkoznak.
2015. jún. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
63%
cigányokat nem büntetik meg.
2015. jún. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem tudod feljelenteni, polgári pert indíthatnál ellene az említett március 15-i PTK változás alapján, de semmit nem érne.

1. Tudnod kell az idézési címét

2. Be kell bizonyítanod, hogy a felvétel készítése hátrányt okozott neked

3. Végig zaklatna, fenyegetne a... becses családja

4. Ha meg is ítélnek pénzt, az valószínűleg nem lesz behajtható, se vagyona, se jövedelme

2015. jún. 5. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Én úgy tudtam/tudom eddig,hogy feljelentheted,mivel az engedélyed nélkül fotózott le,jogsértést követett el.


- Egy rendész tanuló

2015. okt. 18. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
[link] Előző voltam. Nézz szét itt,szerintem találsz rá választ.
2015. okt. 18. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!