Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Feljelenthetem azért az...

Janika22 kérdése:

Feljelenthetem azért az iskolámat, mert magántanulónak akarnak de nem akarok az lenni?

Figyelt kérdés

2015. jún. 8. 10:16
 1/4 anonim ***** válasza:
92%

Szerintem feljelentheted, és ezen egyetlen percet ne habozz, azonnal indulj a rendőrségre.


Első kézből tudom, a mi iskolánkban csupa olyan fiatalt kényszerítenek tanulásra, aki nem akar tanulni, és ezek közt van néhány olyan becsületes ember, aki még bejárni sem akart.

Ezek a sokat tapasztalt diákok elérték a kétszázvalahány óra hiányzást, és erre azok a mocsok tanárok azt találták ki, ennyi hiányzással csak úgy lehet törvényesen befejezni a képzést, ha az illető magántanulóvá válik.

A diák persze rúgkapált, még a telefonját is letette a tiltakozás idejére, de nem volt más választás.Elment magántanulónak.


Rajtad a sor, hogy igazságot szolgáltass minden olyan sérelemért, amivel az egészséges testi és lelki fejlődésedet veszélyeztetik :)

2015. jún. 8. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 Andizsuzsi ***** válasza:
95%

Fel nem jelentheted, de nem is kötelezhetnek rá. A magántanulóság csak a tanuló vagy gondviselője kérésére indulhat, az iskola azt nem kezdeményezheti.

Viszont ha már nem vagy tanköteles korú, akkor megszüntethetik a jogviszonyodat.

2015. jún. 8. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
100%

Komolyan mondom első válaszoló, már maga a megfogalmazásodban az irónia olyan erős volt, hogy muszály volt zöld kezet adnom. :D


Egyébként már azért is feljelentheted, mert lenyelették veled a rágot. Mindenért lehet pert indítani.

2015. jún. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
muszály helyett muszáj*
2015. jún. 8. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!