Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miként támadható meg a főbérlő...

Miként támadható meg a főbérlő, aki a szerződéstől eltérően már hónapok óta, a szerződésben írt ár dupláját kéri?

Figyelt kérdés
Tehát, a szerződésben a bérleti díj pl. 30 ezer forint, de a főbérlő 60 ezret kér már több hónapja. Milyen legális úton támadható ez meg? Hallottak szerint még növelni fogja jövő évben 5 ezerrel, plusz nem rugalmas a kifizetésben, nem érti meg azt, hogy az albérlő főnöke 10-én juttatja el a fizetést az albérlőhöz, de a főbérlő bosszúból 5-én jön a pénzért.

2015. jún. 11. 16:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Egyrészt a szerződésben benne van pontosan, meddig kell fizetned.

Másrészt ugye írtok átvételi elismervényt? (már ha kp-s az átadás).

Egyszerűen annyit adsz, amennyi a szerződésben van.


Feltehetőleg új lakást kell keresned.

2015. jún. 11. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Mondjuk úgy hogy nem adsz neki többet, mint ami a szerződésben van? A rugalmassággal nem nem tudsz mit csinálni.
2015. jún. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

60 ezret kér, mire alapozva? És a bérlő megadja neki? Jó, ha tudja a tulajdonos (gondolom "főbérlő" alatt a tulajdonost érted, ez is ilyen jó kis Kádár-rendszerből itt maradt "közért" jellegű kifejezés), hogy bérleti szerződés birtokában nem tudja kidobni a bérlőt, nem tudja rendőrséggel eltávolíttatni, úgyhogy jobb, ha vigyáz az arcmérettel.

"nem érti meg azt, hogy az albérlő főnöke 10-én juttatja el a fizetést az albérlőhöz, de a főbérlő bosszúból 5-én jön a pénzért" - a szerződésben nincs rögzítve a kifizetés esedékessége?

2015. jún. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Mondjuk úgy, hogy 30-at fizetsz továbbra is? Mit tud csinálni? Rád küldi a verőembereit? Nem is értem, miért fizettél hónapokig dupla pénzt.

Hosszú távon úgysem fog működni ez, szóval a vége valószínűleg így is, úgy is az lesz, hogy felmondja a szerződést.

Ha tudod bizonyítani, hogy többet fizettél bizonyos ideig, mint amiben megállapodtatok, van esély rá, hogy polgári peres úton visszaszerezd a pénzt.

2015. jún. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
De miért fizeted ki? Fizesd a szerződésnek megfelelő összeget a meghatározott időpontra.
2015. jún. 11. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Egy kérdés: mi van abban az esetben, ha a tulajdonos megtagadja az átvételi elismervény aláírását?
2015. jún. 11. 16:17
 7/11 A kérdező kommentje:

Pontosan nem tudom, de az áll a szerződésben, hogy ha kevesebbet (mint 30 ezer) fizet a bérlő, akkor felmondható a szerződés, stb.


Ebben az esetben Ő hazudhatja azt, hogy mi kevesebbet fizetünk, mint 30 ezer, ha mi ténylegesen 30 ezret fizettünk? És ha megtagadja az átvételi elismervény aláírását, akkor mi a teendő?

2015. jún. 11. 16:18
 8/11 anonim ***** válasza:

Annyit utalsz neki forintra pontosan, határidőre, amennyi a szerződésedben van.

Ha a főbérlőnek ez nem tetszik, felmondhatja a bérleti szerződést, a bérlés felmondását egyrészt a szerződés, másrészt a PTk. szabályozza.

2015. jún. 11. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
További információ: 1 éves szerződés, 30 ezer forint alatti bérleti díj kifizetése alatt mondhatja fel a szerződést a szerződésben foglaltak szerint.
2015. jún. 11. 16:23
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
"Egy kérdés: mi van abban az esetben, ha a tulajdonos megtagadja az átvételi elismervény aláírását?" - akkor te meg megtagadod a pénz átadását, ne legyél már ilyen mulya... hol van olyan a világban, hogy bizonylatolás nélkül cserél gazdát pénz idegenek között?
2015. jún. 11. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!