Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Örökség átengedése a testvér...

Szalakata kérdése:

Örökség átengedése a testvér javára lehetséges-e, és hogyan?

Figyelt kérdés
Édesanyánk 1 hónapja hunyt el. A testvéremmel megegyeztünk, hogy, a mama után maradt lakást átengedné nekem-mivel Ő anyagilag nincs rászorulva és a bankban maradt kevés pénz maradna Neki. Pár napon belül veszik fel a vagyonleltárt és nem tudom, hogy ott kell-e ezt bejelenteni vagy a Közjegyzőnél? Egyáltalán mi a menete? Kell-e külön fizetni ezért?
2015. jún. 11. 21:45
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
16%
Nem lehet más javára lemondani. Örökségét vagy elfogadja, vagy nem, utóbbi esetben a törvényes öröklés szerinti következő jogosult a részére.
2015. jún. 11. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
22%
Lemondás csak a halál előtt lehetséges, azonban teljes egészében vissza lehet utasítani az örökséget, közjegyző elmagyarázza majd.
2015. jún. 11. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
40%
Ott helyben lehet lemondani más javára. Két hónappal ezelőtt tettem meg.
2015. jún. 11. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
De írásban, ugye?
2015. jún. 11. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
70%
Mit írásba? Ott helyben meg lehet állapodni, hogy hogyan legyen az öröklés, amit a közjegyző okiratba foglal.
2015. jún. 12. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
70%
Lemondhatsz XY javára, ez egyértelmű.
2015. jún. 12. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
MI a különbség az örökségről lemondás és átengedés között. (Nem szeretnénk, ha a későbbiekben esetleg a testvérem felnőtt gyerekei beleköthetnének valamibe)
2015. jún. 12. 04:01
 8/14 anonim ***** válasza:
0%
Szerintem bonyolítás helyett mindenki örökölje meg, ami jár neki, aztán amikor az az eljárás lezárult, és mindenkinek megvan a maga tulajdona, akkor azt annak ajándékozza vagy adja el jelképes összegért, akinek csak szeretné.
2015. jún. 12. 04:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
0%
Úgy egyszerűbb lesz, hogy az örökösödési eljárás során rábólintotok mindenre és csak utólag, az eljárás után írja át a te nevedre a testvéred, illetve te odaadod neki a pénz neked járó részét cserébe.
2015. jún. 12. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Persze írassa át utólag, mi?

Az öröklés nem adóköteles, ellenben az ajándékozás már az nagy összegnél!

2015. jún. 12. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!