Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tb tartozásom van. Most mi lesz?

Tb tartozásom van. Most mi lesz?

Figyelt kérdés

Évek óta ápolási díjon vagyok idős édesanyámmal. Az önkormányzati segélyezés átvariálása miatt kb másfél hónapig nem kaptam ápolási díjat, és a tbm sem volt rendezve.

Folyamatosan járnom kell orvoshoz, rendszeresen szedek gyógyszereket, s mostanában mindig szólnak, h rendezetlen a jogviszonyom. Mit tehetek? Van esély rá, h részletekben törleszthessek, vagy elengedjék a tartozásom?



2015. jún. 24. 16:31
 1/7 bithorlo ***** válasza:
100%
Menj be a legközelebbi tb ügyintzőhöz. Ott majd elmondják. De szerintem fizetheted részletben is. Talán 2, vagy 3 részben...
2015. jún. 24. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bemész a legközelebbi TB-z és ott mindent elmondanak. Részletbe fizetheted velük kell megbeszélni hogy mennyit tudsz 1 hóban.
2015. jún. 24. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Most majd behajtják.
2015. jún. 24. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Az egyetlen amit akarnak hogy jelentsd be magad önfizetésre, vagy tisztázd tulajdonképpen ki köteles utánad a tb-t fizetni ha van valaki más.


Fizetned azt nem kell, illetve ha vanvmi tartozásod, és azt sürgősen el akarod intézni vmiért, azt persze megpróbálhatod letárgyalni. Az önkormányzat és a NAV felesben illetékes ezügyben.

2015. jún. 24. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Passzív jogon 45 napig nem kell fizetni.


Ha az alapul szolgáló jogviszony fennállt legalább 45 napig, akkor a megszűnését követő 45 napig még nem kell fizetni...!

2015. jún. 24. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
nekem a kezdetek óta kellett volna fizetni az eghot, 2007 közepe óta, mindig jött a csekkes boríték és a tartozás és januárban jöttek foglalni, de nem tudtak, kérdezték hol dolgozok, hogy küüüfőd, csak azért jöttem haza, mert hideg van és amikor enyhül megyek vissza, mondták, majd a kinti béremből letiltják, mondtam, hogy sok sikert hozzá és ha akarják felfordítom nekik a külföldi apeknek a magyar apek megkeresését és eeementek
2015. jún. 25. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
ahhoz képest, hogy 10 éve még pucérra vetkőztettek szó szerint a vámosok, óriásai a fejlődés
2015. jún. 25. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!