Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha már kifizettem egy megrende...

Ha már kifizettem egy megrendelt szemüveget, és átvételkor valami miatt mégsem kell, visszakérhetem a pénzemet?

Figyelt kérdés
Tegnapelőtt rendeltem egy szemüveget. Elég drága volt, 46000 forint. Az eladótól kérdeztem hogy a kirakati keretet kapom meg, erre ő azt mondta hogy igen, de a fejemre lesz "szabva", meg a keretet le is lökte. Ennyi pénzért azért elvárnám hogy vadi új keretet kapjak, meg az eladó sem tűnt valami megbízhatónak, ezért szeretnék felkészülni arra az esetre, ha valami miatt mégis el kell állnom a vásárlástól, érdekel hogy milyen jogaim vannak. A másik dolog, hogy vettem hozzá 2 év garanciát 4500 forintért. Azt állította az eladó, hogy ha azt mondom hogy elvesztettem a szemüveget, negyed áron kapok egy ugyanilyen szemüveget ugyanilyen lencsével. Ez tényleg így van? A szemüveg árát már kifizettem, jövőhétre lesz kész.
2015. jún. 25. 07:16
 1/3 anonim ***** válasza:
Elvileg van elállási jog, de az internetes vásárlásra vonatkozik, ami idén 2 hónapra emelkedett a kézhezvételtől. Használati tárgynál ez szerintem kevesebb. A cégnek a jogi nyilatkozatot fel kellene tüntetnie a honlapján (ott megtalálod a rád vonatkozó passzust) ha van ilyen, különben hatalmas bírság ha nincs.
2015. jún. 25. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Elállás amúgy se vonatkozik olyan termékeknél, melyek egyénire készültek (ez ilyen eset). Persze az üzlet a vásárló javára előnyösen eltérhet a jogszabályoktól.

Szóban pedig ne hidd el amit mond, csak, ha írásban is látod.

2015. jún. 25. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Ne hagyd magad átverni! Ezek hiénák csak az üzletszámit.
2015. jún. 25. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!