Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » HŐSÉGRIADÓ, MUNKAHELY, van...

HŐSÉGRIADÓ, MUNKAHELY, van ahol van pihenő?

Figyelt kérdés

[link]


van ahol ez érvényben van?

pusztán azért kérdezem, mert tegnap rosszul lettem a melegtől

és utána közölte a tirpák főnököm, hogy nem fogok be ülni a klímás helységbe, hanem kinn fogok ülni mert azért lettem rosszul

(WTF. 3 oraja a klímás helységnek a közelébe se jártam)

tehát

kérdésem az lenne,

ha esetleg ő úgy gondolja hogy meg akar szívatni,

akkor meg tehetem, hogy óránként negy órát, húsz percet pihenek?


leszögezném, nincs bajom a munkámmal, a főnökömnek feltűnési bajai vannak..


2015. júl. 22. 21:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
2015. júl. 22. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Sok helyen van pihenőidő. Én nem végzek fizikai munkát, így nekem az nem is jár
2015. júl. 22. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 Duenna ***** válasza:
50%
Ha szívatjátok egymást, akkor te húzod a rövidebbet. Ha óránként negyedórát pihensz, akkor is te húzod a rövidebbet. Inkább készülj fel a melegre, tarts magadnál hűtött vizet, vagy rostos ivólét, egy ruhát, amit vizesen a nyakadra tehetsz, állíts be magadnak ventilátort, ha van lehetőséged, egyszer zuhanyozz le. Mást nem nagyon tehetsz. Ha tényleg nem bírod a meleget, vegyél ki egy-két nap szabadságot, hogy pihenj, vagy vetesd magadat táppénzre.
2015. júl. 22. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Nálunk nincs ilyesmi, mert csak az emberek kizsigerelése folyik. Pedig egész nap a napon melózunk és nem pofázhatunk vissza, mert akkor fel is út, le is út.
2015. júl. 22. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Hehe. Ki a lőtéri kóbor kutyát érdekel a munkavállaló? Én kamionos vagyok, most itthon, az elmúlt 3 hét alatt kiizzadtam a zsírom, ha hétvégén állni kell, ott döglesz meg a 60 fokos fülkében, nincs hova menni, nincs menekvés, csak döntöd magadba a hideg vizet, sört. Az acél és a beton, aszfalt ontja magából a forróságot. Klímázhatsz, de ahhoz járni kell a motornak, oda az üzemanyag megtakarításod. Leküldenek Dél - Olaszországba, Spanyolországba és elpusztulsz, éjjel is 40 fok van. Jó éjt, pihenj, reggel 4 - kor indulni kell.


Nálunk feloldották a hétvégi kamionstopot a hőségriadó idejére, ez jó, csak azt nem tudják, hogy a kötelező hétvégi "pihenőt" ettől függetlenül mégis meg kell tartani. Hol? A 60 fokos kocsiban.


Egy ideig élő állatot hordtam. Azokat tilos 30 fok feletti raktér hőmérséklet esetén szállítani. Az ember

az más, az bírja.

2015. júl. 22. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

a kommentekbol leszurve

b*szhatom a jogaim


es a munkaltato is cseszik ra, mert az emberek nagy resze inkabb hallgat mert felti a munkahelyet?


de hat jogom van pihenni nem?!:D

2015. júl. 22. 22:03
 7/13 Duenna ***** válasza:
45%

5-ös HakapesziM!

Próbálj beszerezni szivargyújtóról működtethető kis ventilátort. Igaz, csak a meleg levegőt kavarja, de hátha használ valamit.

2015. júl. 22. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Most eltérek a tárgytól és "OFF" leszek, csak HakapesziM-tól szeretném kérdezni, hogy egy olyan kamionos, aki sokfelé jár Európában az hány nyelvet beszél? Mert én ismerek egy kamionost az azzal szokott minket (szerintem) lódítani, hogy ő öt nyelven megtanult a kamionozásnak hála.

Például te a magyaron kívül hány nyelvet használsz, vagy ismersz?

2015. júl. 22. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Jogod van, de a munkáltatónak is joga van helyetted mást alkalmazni, mondjuk aki dolgozik is, míg te lazsálsz ;)
2015. júl. 22. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%
8. Nézd én egy kicsit kivétel vagyok, mert engem érdekelnek a nyelvek. A magyaron kívül az angolra merném mondani, hogy beszélem, írom, külföldi cégnél vagyok, hat éve angolul irányítanak, ez az a nyelv amiért felelősséget merek vállalni, amit mondanak, írnak nekem megértem, ezen a nyelven könyveket olvasok, de azért van még mit tanulnom. Németül és olaszul is megértetem magam, tudok dolgozni ilyen nyelvű irányítás mellett is, értem mit akarnak tőlem, de ez még messze áll attól, hogy kijelentsem, beszélek ezeken. Az olasz révén a többi latin nyelvből is megértek ezt - azt, feliratokat, táblákat és hasonlók. Ha szláv nyelvi környezetben vagyok, ott is kb. értem mit várnak tőlem, de ez még annyira sem nyelvtudás, de a semminél több. Én mindig törekedtem rá, hogy legalább köszönni, számolni tudjak az adott nyelven, ha egy új országba megyek. Nekem általában nem szoktak nyelvi problémáim lenni, állandóan van szótár a kezem ügyében, hallgatom a rádiókat kint is, de mondom, nem ez az általános. Az utóbbi években egyébként van már javulás, főleg a fiatalabb korosztály, már egyre többen beszélnek nyelveket. És aki tud is, és gyakorlott sofőr - válogathat kint az állások közül.
2015. júl. 22. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!