Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy orvos direkt nem írja...

Ha egy orvos direkt nem írja fel a betegének az életmentő gyógyszerét, az véletlenül nem bűncselekmény?

Figyelt kérdés

ráadásul úgy, hogy a beteg többször kéri is, hogy nagy baj lesz így, a protokoll szerint köteles lenne. nyilván ő is tudja, csak személyes utálat miatt ott cseszekedik ahol tud. na de megálljunk már, ez már kicsit mintha meghaladná a hétköznapi cseszekedést, sőt, sztem még csak nem is foglalkozás körébn elkövetett gondatlan veszélyeztetés, hiszen a páciens sokszor mondta már neki. (és mellesleg minden más orvos is egyetért ezzel, hogy naná mint a huzat fel kell írnia, nem tudom, mihez hasonlítsam, de mintha egy cukorbetegnek puszta utálatból nem írná fel az inzulint és végig nézi ahogy meghal mert 40 lesz a cukra).


Jól látom? érdemes feljelentést tenni?



2015. júl. 31. 22:20
1 2
 1/14 electroman75 ***** válasza:
53%
Mond neked mi a végzettséged?
2015. júl. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
na most ez hogy jön ide? jogász vagy?
2015. júl. 31. 22:50
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne nyissunk vitát arról, hogy ki tudja jobban, szükséges-e egy gyógyszer.

Ha te meg vagy győződve a szükségességéről, a háziorvosod pedig tényleg nem hajlandó felírni, akkor a vita helyett van egy sokkal egyszerűbb megoldás: menj át másik dokihoz. (Ha sürgős, akkor meg menj el az ügyeletre vagy a sürgősségire, ott is ellátnak.)

2015. júl. 31. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

na álljunk meg! orvos vagyok, nem rólam van szó, és igenis kötelező felírnia. ennyi.


én a jogi részt kérdeztem, az orvosi egyértelmű!

2015. júl. 31. 23:01
 5/14 anonim ***** válasza:
80%
Ha tényleg orvos lennél, akkor nem írtad volna ki a kérdést, mert tudnád rá a választ...
2015. júl. 31. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Itt azért sok minden múlik, hogy miről is van szó...


Nemegyszer láttam már olyat, hogy az anyuka a láthatóan szimplán megfázott gyereknek akart lórúgás antibiotikumot, és üvöltött az orvossal, hogy ki akarja nyírni a gyereket, amikor az orvos nem volt rá hajlandó...

2015. aug. 1. 07:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

istenem ... én a hülyeségekre már inkább nem reagálok.


utolsó: Persze, értelek, na de itt tényleg komoly életveszély elhárításáról van szó, messze járunk némi antibiotikum szintjétől. A szakmai protokoll szerint el kell látni a pacienst az adott gyógyszerrel amit mindig magánál kell hordania, csak közbelépett egy amolyan jó kis szomszédi veszekedés, amely miatt most a drága háziorvos játssza a sértődöttet, csak nem fogja fel ennek súlyát. és hogy tudom-e a kérdésre a választ? vicces, hát egyértelmű, hogy szabálytalan, szakmaiatlan, de ugye az emberi gonoszságnak nincs határa.

én a jogi minősítésre voltam kíváncsi!

(egyébként meg vannak sajnos adminisztratív kötöttségek, azaz nem írhatja fel neki csak úgy bármelyik orvos, nyilván ekkor nem lenne probléma az egész ügy, hát száz másik kollega megtette volna már szívességképpen is)

2015. aug. 1. 08:13
 8/14 Andizsuzsi ***** válasza:
42%

Elmegy adott páciens a betegségének megfelelő szakrendelésre, és feliratja szakorvossal. Aztán azzal a lendülettel elmegy a betegjogi képviselőhöz is

Ez a lehetőség a sok segítőkész kolléga fejében nem fordult meg?

2015. aug. 1. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Feltételezem, viccek szántad ezt a választ ... úgyhogy hagyjuk. Vagy nagyon járatlan vagy az orvosi kérdésekben, még ez lehetséges.
2015. aug. 1. 09:16
 10/14 Andizsuzsi ***** válasza:
100%
Kifejtenéd miért is vicc ez? Szakrendelésen sem írják fel? Egyébként milyen életmentő gyógyszer az, amit csak egy adott háziorvos írhat fel, senki más?
2015. aug. 1. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!