Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nem tudják sokan az...

Miért nem tudják sokan az emberek, hogy egész évben lehet tűzijátékozni?

Figyelt kérdés
Pedig 2011-es törvény!

2015. aug. 6. 09:21
1 2
 1/15 anonim válasza:
63%
Ne buzdítsd a népet! :D
2015. aug. 6. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
90%
De tudják, csak éppen minek? A jóból is megárt a sok.
2015. aug. 6. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
15%

Utálom a tűzijátékot, meg a petárdát(leginkább a petardat), egyszerűen betiltanám.


Ha nagyon unatkoznak menjenek painballozni.

2015. aug. 6. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
89%
Szerintem a kérdező arra gondolt hogy mikor az ember élne ezzel a joggal akkor általában a szomszédból átszól az éppen akkori hős megmondóember hogy ez mennyire illegális és hívja a zsarukat. Aztán ha a képébe nyomod a jogszabályt sem hiszi el hogy valami ami annyira extrém hogy a levegőbe emelkedik és durran egyet, esetleg még világít is az megengedett ebben a kis országban.
2015. aug. 6. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Nem olyan "népszerű". Sokan utálják, nem szeretik, és terjesztik, hogy " TILOS!!".

Másrészt aki nem ássa bele magát a témába, mert nsm érdekli annyira, az honnan is tudná? Nem akar utána nézni, nem is néz, és (mivel évekig ez volt a megszokott) még mindig abban a hitben élnek, hogy a tüzijáték csak szilveszteri mulatság.

Én már lőttem idén 1x egy pár rakétát, de nem akarok belőle rendsert csinálni, szerintem az volt az első-utolsó. Majd szilveszterkor. Egyrészt mert zavarja az embereket, és mint tudjuk a legtöbben nem tudják, hogy ez legális, még a végén feljelentenek. Másrészt a kutyák/mindenféle háziállatok félnek tőle.

Ezen kívü néha úgy gondolom, hogy nem is baj, hogy nem tudják, mert egyeseknek a petárda egyenértékű a tüzijátékkal. Szerintem minden nap lenne valaki, aki durrogtat (petárdát, "mert az olcsó" ). Hogy őszinte legyek nem hiányzik a kutyáknak.


Szóval lényeg ami lényeg, jogy azért nem tudják mert nem érdekli őket annyira, hogy beleássanak a témába, és utánanézzenek.

2015. aug. 6. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
82%

"Utálom a tűzijátékot, meg a petárdát(leginkább a petardat), egyszerűen betiltanám. "


Nah...látom megjött a főokos..

1; a petárda amúgy is tilos (bár ez általában nem sok embert érdekel)

2; Ha neked nem tetszik, akkor tiltsák be nyugodtan? Negyon dícséretes, és bölcs gondolkodás.

Az, hogy ez hány ember szórakozását tenné tönkre arra már nem is gondolunk mi?

Szerintem meg pont engedélyezni kellene, csak ÉRTELMES korlátokon belül....

2015. aug. 6. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

"Szerintem meg pont engedélyezni kellene, csak ÉRTELMES korlátokon belül...."

Nem baj, hogy engedélyezve van bizonyos feltételekkel?

Persze, nem a petárda.

2015. aug. 6. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
90%

A petárdára/nagyobb tüzijatékokra gondolok. Értsd ezalatt a 2,5" és nagyobb bombákat, nagy telepeket.

Amik a körülöttükn lévő országokban (Csehország, Lengyelország, Németország, Ausztria stb) enhedélyezve vannak.

Amik eddig engedélyezve voltak azok közül is egy csomót betiltottak.

2015. aug. 6. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem baromi veszélyes mind az alanyra, mind a környezetére. Imádom mikor szilveszterkor lesben kell állni az ablakban, mikor a fiatalok, idősebbek, gyerekek szülővel közvetlen közelségben dobálják a petárdát, meg ezeket amiket ilyenkor árulnak egymás közelségében és az autók mellett.

Csak kilépnek a házból és hajrá. Nem hogy elmenne valami nagy nyitott térre, okoska.

2015. aug. 6. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
90%

Az igazat megvallva sosem csináltam ezt a dolgot és engem abszolút hidegen hagy, nem érzem át az ebben való kielégülést.

De másoknak minden jót hozzá.

2015. aug. 6. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!