Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha lenne itt valaki, aki...

Ha lenne itt valaki, aki tudja az anyakönyvi másolatokkal kapcsolatos eljárások rendjét? Mennyi idő alatt, vagy egyáltalán kell-e válaszolni, ha egy ügyfél ímélben kéri az anyakönyvi kivonata elektronikus nyilvántartási számát?

Figyelt kérdés

Megmondom miért kéne az a szám. Mert ha tudja az ember, akkor bármely közeli hivatalban ki tudják adni a másolatot neki, annak a számnak a megadása után.


Viszont lassan két hete, hogy az első ímélt írtam, hogy megkérdezzem azt a számot, két különböző helyre -egy házassági és egy születési miatt-.

Még nem kaptam választ, se a számmal, sem azzal, hogy fognak vagy nem válaszolni, vagy hogy egyáltalán mi történik.

Kell-e egyáltalán válaszolni ímél-kérésre-kérdésre?

Vagy csak papíron-postán írt levélre, sőt, akkor lehet, hogy még ajánlottan is kell föladnom?

Vagy még érdemes türelmesen várni, mert hosszabb a válaszolás ideje? (Esetleg a nyár, szabadság miatt, ki tudja.)

Vagy lehet, hogy azért nem válaszolnak, mert ha másutt kérem és kapom a másolatot, akkor másutt fizetem az illetéket az okmánybélyeggel?


Egyáltalán, minden anyakönyvi bejegyzés bent van már az elektronikus nyilvántartásban? Mert lehet, hogy amit kérek, az nincs, és azért nem tudják megadni. Ha így van, biztos megmondanák, nem?



#e-mail #határidő #levél #eljárás #illeték #anyakönyvi másolat #elektronikus nyilvántartási szám
2015. aug. 8. 17:39
 1/1 MDaniel98 ***** válasza:
Nem hiszem, hogy e-mailekre kötelező lenne válaszolniuk. válaszolniuk.
2022. júl. 20. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!