Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Megcsaltam a barátnőm a...

Megcsaltam a barátnőm a legjobb barátnőjével. Amit emiatt művelt, azért számíthatok kártérítésre? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Szóval amikor ezt elmondtam neki, akkor dühös lett és mérgében elkezdett engem dobálni tárgyakkal és meg is ütött szóval tele vagyok zúzódásokkal. Ezt még eltűröm, viszont ennek tetejében a laptopomat is a földhöz vágta ami nem kis értékű dolog ráadásul tele volt fontos adatokkal (munkám végett). Az autómat is megrongálta (szétkarcolta az oldalát. Az lenne a kérdésem, hogy ha feljelentem számíthatok esetleg valamiféle kártérítésre? Kötelezheti őt a bíróság nagy értékű tárgy kifizetésére?

2015. aug. 16. 04:04
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
35%

Kérdésedből és annak kifejtéséből árad barátnőd iránti szereteted.

Miért háborogsz, ha ő ugyanígy viszonozza?

2015. aug. 16. 05:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
90%

A megcsalás (bár g***ség) idehaza nem bűn (jogilag).

A szándékos rongálás az! Ha feljelented akkor meg kell térítenie a javítás vagy a termék árát!

Ennyi. Más kérdés emberileg a dolog, de azt nem fogják nézni.

2015. aug. 16. 05:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
12%
Nem számíthatsz te hímringyó. Örülhetsz ha nem herélnek ki.
2015. aug. 16. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
72%

Jóhogy, azért, mert megcsalt nem teheti tönkre a laptopod meg az autód.

Jelentsd fel.

2015. aug. 16. 06:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
80%

Tudom, hogy ő csalta meg, csak a billentyűzet átírta, mert telefonról vagyok.

Továbbra is csak azt tudom mondani, hogy jelentse fel.

Fordított helyzetben már a Nane utcára vonult volna.

2015. aug. 16. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
29%

Jogosult vagy kártérítésre, ha egyértelműen tudod bizonyítani, hogy azok a dolgok a tieid voltak. Autó esetében nehezebb lesz, mivel azon sérülés bármikor keletkezhet.


Amúgy a HDD-ket strapabíróra tervezik. Kétlem, hogy komolyabban megsérült volna, így az adataid valószínűleg megvannak.


#5 Ha már nagyon részletezni akarod, a mondata helyes. A "megcsalt" szó nem csak igét jelenthet.

2015. aug. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
7%
Akkor a barátnő is jogosult kártérítésre minek során az alanyt kivégzik a megcsalás bűntette miatt.
2015. aug. 16. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
0%
Nem kérdező, ez itt Európa (egyelőre). Ezért a képet kissé árnyaltabban tekintik, és minden tényezőt figyelembe véve, kifizetheted a feljelentésed költségeit. Az ügyet meg ejtik. Azt azonban csak hasonló árnyalással tudnám kifejteni, miért. Fekete-fehérben ez nem érthető meg.
2015. aug. 16. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 SZücsöm ***** válasza:
86%
5 és 8 ti helyből olyan hülyék vagytok mint mások nekifutásból. Ha anyátokat valaki hasba rúgta volna terhesség közben azt megelőző intézkedésnek könyvelték volna el.
2015. aug. 16. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
95%
Utolsónak helyén van a nyelve :D jogosult vagy am kártérítésre, a megcsalás pedig nem bűncselekmény... Persze nem szép dolog, de legalább tanultál belőle... Meg nem is ütöttěl vissza, szoval jogilag neked volt igazad.
2015. aug. 16. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!