Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Az Önkormányzat nem ad lakástá...

Az Önkormányzat nem ad lakástámogatást, és eldontötte diktatórikusan, hogy az összes városlakó fát fog kapni helyette x időközönként. Hogy lehetséges ez?

Figyelt kérdés
Minden Magyarországi városban kifizetik a lakástámogatást, ahol előzőleg laktunk ott is kifizették. Az önkormányzat eldontötte, hogy fát fog adni minden lakónak, és a pénzt elveszik. Nekem a pénzem kell, amire jogosult vagyok! Mondtam nekik, hogy nem kell a fa, de nem érdekli őket! Ezt megtehetik az összes lakóval? Kb. egy 6 ezer fős városról van szó. Semmi szükségünk nincs fára! Ők elteszik maguknak a pénzt, és kiszúrják a szemünket tüzifával. Hogyan tehetik ezt meg? Hol jelentsem fel őket?
2015. szept. 10. 15:58
 1/9 anonim ***** válasza:
82%

Mi sem lakástámogatást, sem tűzifa támogatást nem kapunk.


Egyébként ez valószínű, hogy adható dolog, szóval ha mindent elvennének, akkor sem panaszkodhatnál.

2015. szept. 10. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%

Valamit nem árt tudni kedves.

A támogatás a tűzifa ADHATÓ DE NEM KÖTELEZŐ ADNI.


Igen, megtehetik, hogy az anyagi támogatás helyett tűzifát adjanak. Mivel az önkormányzatnak is véges az anyagi forrása, így megpróbál úgy segíteni ahogy tud. Most tűzifával tud. Ha nincs rá szükséged akkor nem kéred el, akkor kapja más. De ha tűzifára nincs szükséged akkor pénzre sincs.

2015. szept. 10. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

#2 Talán kicsit félreérted.

Nem támogatás, hanem a pénzt vették el, ami a lakás miatt jár(minden hónapban kb. 8-10 ezer Ft). Én nem kérem a tüzifát, had döntsem már el én, hogy mire költöm a saját pénzem, amire jogosult vagyok, és hogy nekem mire van szükségem, azt csak én tudom! Egyébként honnan vetted, hogy nincs a pénzre szükségem? Ki vagy te, hogy elbíráld, nekem mire van szükségem?! :)

Abból fizettem a villanyszámlát, így nem lesz áramunk...

De persze te egyből tudtad, hogy nekem fa kell. Gratulálok! Leírom azért még egyszer a gyengébbek kedvéért: Senki ne mondja meg nekem, hogy mire van szükségem! Azt csak én tudom! Ez kb. olyan, mintha gyereknek néznének, aki nem tudja hova fektesse be hasznosan a pénzét. Felnőtt ember vagyok, de gratulálok neked, kedves 2. válaszadó...

A polgármester pedig ne az én pénzemen legyen már még kövérebb! Így is eleget lopnak tőlünk! Majd dobnak valamennyi hulladék fát, ami hamar elfogy, és több ezer ember pénzéből majd jól megélnek. Az áramomat miért nem fizetik, ha már ilyen "rendesek", hogy még fát is adnak, és erőszakkal elveszik cserébe a pénzem. Ez olyan, mintha havonta elvennék tőled erőszakkal 10 ezer Ft-ot, és cserébe adok neked egy tonna szivattyúzott sz@rt, vagy elfogadod, vagy nem. A pénzed így is úgy is az enyém, teljesen ingyen kapok 10 ezret, és nem tehetsz ellene semmit. :)



Köszönöm az eddigi válaszokat.


Az érdekelne, hogy jogilag mi városlakók mit tehetünk/kihez fordulhatnunk ebben a helyzetben. Bíróság, esetleg fogyasztóvédelem?

2015. szept. 10. 19:00
 4/9 A kérdező kommentje:

# 1!

Sajnos te sem érted teljesen. Pedig ez hatalmas lenyúlás!

De azért köszönöm szépen a választ.

2015. szept. 10. 19:05
 5/9 anonim ***** válasza:
74%

Te meg mit nem értesz azon, hogy ADHATÓ DE NEM KÖTELEZŐ??

Azt, hogy neked jár ez nem egészen így van. Lehet egy korábbi kérvényed beadásánál úgy döntöttek, hogy jár neked lakástámogatás. Most viszont úgy döntöttek, hogy nem jár. Nem árt felfognod, hogy a te lakástámogatásod amire te azt hiszed, hogy kötelezően jár, az mind az adófizetők pénzéből van.

Elképzelhető, hogy az önkormányzat egyéb okok miatt módosította a korábbi kérvényedet és ma nem jár.

De ugye nem itt kell hisztizned, hanem be kell menned az önkormányzathoz, és ott kell tenned panaszt. Bár van egy sejtésem, hogy megmagyarázták miért lett módosítva, csak neked nem fért a fejedbe.

Ha igazságtalannak érzed, akkor pereld be őket.

2015. szept. 10. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
52%
Csak megjegyzem: Egy felnőtt ember nem az adófizetők pénzén élősködik, és nem így viselkedik ahogy itt előadtad magad.
2015. szept. 10. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

#5 #6 83%-os válaszadó. Gratulálok az értelmi szintedhez.


AZ EGÉSZ VÁROSLAKÓ LAKÁSTÁMOGATÁSÁT LENYÚLTÁK! De gondolom el sem olvastad amit írtam. És egy kérdés miért lenne hiszti? Why? Azért van ez az oldal, hogy kérdezzünk és segítsünk egymásnak...

Az pedig, hogy adható, de nem kötelező, nem igaz.


Remélem elolvassa a kérdésem egy olyan ember is, aki kap lakástámogatást, és nem csak okoskodni és észt osztani jön ide(mint pl. a 2. élettelen válaszoló, aki itt éli ki magát). Aki azt is kiszopta a kisújjából, hogy csak az adófizetők pénzén élősköm. Gondolom látnoki képességei úgy látszik páratlanok, mint ahogyan az már a #2 válaszában is látható. Az ASTRO TV-ben a helyed! :) Légy szíves ne írj ide többet, és éld ki máshol magad, sajnállak(komolyan).

2015. szept. 11. 17:57
 8/9 A kérdező kommentje:

Inkább menj el máshova sírni, nem itt kell panaszkodni, menj inkább az államfőhöz...

Sajnos senki nem válaszolt a kérdésemre, hanem az adója miatt haldokolnak a válaszolók. Miért? Kit érdekel a vergődésetek? Most komolyan?! Azt hiszitek a világon csak a ti adótokat vonják? Nekem is majdnem a fele fizetésem adóba megy! De tényleg, elfelejtettem, hogy csak te adózól, és neked ezt muszáj itt kisírni, mert úgysem tudsz mást tenni. Szánalmas. Máshol nem tudjátok kiélni magatokat, és a hasonló kerdéseket teleoffoljátok a haldoklásotokkal? Na mindegy is, osszátok nyugodtan a hülyeséget, engem egy kicsit sem zavar, sőt, élvezem! :D Köszönöm, hogy "ilyen" emberek is élnek a világon, legalább feldobjátok a szürke hétköznapjaimat. :D Nyugodtan jöhet még pár hasonló sírós válasz, legalább jól szórakozom. :)


Remélem értelmes ember is elolvassa majd a kérdésem, de ha nem, majd úgyis megkérdezek egy ügyvédet vagy bíróságot. Köszönöm szépen az eddigi válaszokat! :)

2015. szept. 13. 17:42
 9/9 anonim ***** válasza:
83%

Vannak érdekes emberek... eddig támogatás jogcímen pénzt kapott az önkormányzattól (csak úgy, mert az neki jár, ki tudja miért), majd miután az önkormányzatnál az erre elkülönített előirányzat vélhetőleg elfogyott itt hisztizik, hogy mit képzel az önkormányzat, hogy tüzifával szúrja ki a szemét és KÖVETELI a támogatási összeget, arról úgy beszél, hogy az ÉN PÉNZEM.


Most akkor kérem tessék felébredni, a támogatás nem a támogatásfán, a pénz pedig nem a pénzbokron terem. Szíveskedjék elfáradni dolgozni, képezze kicsit magát, tegyen érte, hogy egy esetleges jövőbeni tüzifa-elvonás ne tegye teljesen tönkre az életét.


Egyebekben megsúgom, hogy hiába beszél bíróval, nem fog tanácsot kapni. Az ügyvéd ellenben nagyon szívesen hallgatja akár órákig is az oktondi nyafogását, majd közli önnel, hogy hosszas jogi kutatómunka után (khm... khm..) arra a megállapításra jutott, sajnos nincs mit tenni az ügyben, igen-igen ez nagyon felháborító, igazságtalan, mélységesen sajnálja önt, de hát a törvény tudja drága ez van.. rá is térhetnek az ügyvédi honoráriumra, ami kb a 3 éves tüzifa-támogatás összegének megfelelő tétel lenne.

2016. márc. 30. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!