Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogy megy az önkéntes katonák...

Hogy megy az önkéntes katonák behívása? (Nem élet-halál helyzetben. )

Figyelt kérdés

Tegyük föl, hogy kiképzett önkéntes vagyok. Amikor behívnak, mennyi időt adnak, hogy elintézzem a dolgaimat előtte?

Vannak-e műszakok, hogy a rendes munka elvégzése után is lehessen menni.(Mert azt mondták, hogy főleg környékbelieket hívnak be, akik naponta hazajárhatnak.)

Mennyi időre hívhatnak be általában; ha nem tud valaki dolgozni közben, akkor mi van a munkahelyével? Szabadságot kell kivennie, vagy a munkahelye helyett megy a katonai szolgálatba?


Amikor véletlenül nagyon rossz időben jön a behívó, lehet-e halasztást kérni; persze nyomós indokkal?


Nem háborús helyzetben; olyankor, amikor nem élet-halál kérdése,természetesen.


Vannak-e női önkéntesek is?



2015. szept. 21. 17:17
 1/3 anonim ***** válasza:
40%

Csak azt nem értem, hogy aki jelentkezett önkéntesnek, mégis mi fenét gondolt? Majd ő dönti el mikor van rá szükség?

Nem tudom konkrétan mit írtak alá, de ha menni kell, menni kell...

2015. szept. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:

Kösz; de épp ezt próbáltam magyarázni.


Az önkéntes biztos, hogy szívesen megy, hiszen azért jelentkezett. De egyelőre nem szükséghelyzet van.

És ha pl. egy orvos vagy tanár, vagy villanyszerelő, buszsofőr önkéntes, azért a munkahelyén is szükség van rá. és valamennyi időbe kerül, amíg találnak a helyére mást.


Nem csak az jelentkezhet önkéntesnek, aki otthon lógatja a lábát és vár, hogy hívják.

2015. szept. 22. 00:59
 3/3 anonim ***** válasza:

Éppen ez világít rá honvédelmünk komoly hiányosságaira.

Még egyáltalán nem tartunk ott, de már behívnak 400 tartalékost. Mi lesz, ha elfajul a helyzet?

A honvédséget teljesen leamortizálták a rendszerváltás óta...

2015. szept. 22. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!