Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki ellen a vád gondatla...

Ha valaki ellen a vád gondatlanságból elkövetett halálos közúti baleset okozása, van rá esély, hogy felfüggesztettet kap? Részletek lent.

Figyelt kérdés
Több enyhítő körülmény van a sofőr mellett, egyedül a relatív gyorshajtás szól ellene (ködben főúton 60km/h). A baleset Csehországban történt, közel egy éve, a jogosítványát is megtarthatta, azóta is kamionsofőrként dolgozik. Egyetlen egy levél jött amiben a vád van ellene leírva. Kihallgatás sem volt még. Tudom, ez elég csekély információ, és így nem lehet egyértelmű eredményt mondani... De ha valaki tudna valami biztatót írni, vagy csak valami kiindulást, nagyon hálás lennék.

2015. szept. 23. 20:30
 1/6 anonim ***** válasza:
Ha ez megnyugtat: a haverom pont egy ilyen esetben ütött el egy részeg biciklist, aki ott meghalt. 2 év felfüggesztett lett belőle. Nem írtad le a pontos esetet ( na nem mintha cseh bíró lennék), de osztogatnak fefüggesztetteket ilyenkor.
2015. szept. 23. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
a pontos eset úgy nézett ki hogy tömegbaleset volt azthiszem 3 autó karambolozott, borzalmas ködben, és a baleset mögött állt 2 kisteherautó és egy szürke opel frontera mindenféle kivilágítás és háromszög és lámpa és minden nélkül. annyira "friss" volt a baleset hogy még a mentők sem értek ki, szóval semmi fény nem volt. a lényeg a lényeg a söfőr az opel frontéra bal hátulját kapta el mikor már kikerülni akarta, és egy teli söröshordó előrevágódott és állítólag az ölte meg a férfit. dióhéjban ennyi
2015. szept. 23. 21:51
 3/6 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszod!!
2015. szept. 23. 21:51
 4/6 anonim ***** válasza:
Alapból egy halálesetet - az én normáim szerint -nem szabad megúszni. De mint írtad, azért az "alapot" meglehetősen sok körülmény alaposan befolyásolhatja. Itt az én meglátásom szerint eléggé. Azért vannak a bíróságok, hogy minden körülményt pontosan tisztázzanak. Ha valóban úgy történt, abban a pech is jelentős szerepet játszik. Az meg nem büntetési eset.
2015. szept. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Én azzal úgy vagyok hogy ha felelőtlenségből vagy szándékosságból okoznak halálesetet, azt semmiképp ne ússzák meg. De sajnos tudom, hogy itt a sofőrnek semmi olyan dolog nem játszott közre, ami miatt ő konkrétan "hibás" lehet. Ezt értem úgy, hogy nem ivott alkoholt, pihenőideje rendben volt, kialvatlan sem volt, még a balesetet is próbálta elkerülni, de sajnos nem tudta. A baleset is borzalmasan megviselte. Én elismerem, hogy lehet ez a 60 is gyors lehetett olyan ködben, de csak ha a helyzetjelzőt rajtahagyja az az ember az autóján nem történt volna ez.
2015. szept. 24. 13:47
 6/6 A kérdező kommentje:
és a te válaszod is köszönöm
2015. szept. 24. 13:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!