Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ittas vezetéses "feladvány"....

Raptorus kérdése:

Ittas vezetéses "feladvány". Részletek alább. Megállapítható-e, hogy igazat állít-e a férfi?

Figyelt kérdés
Egy baleset után, a sofőr elhagyja a helyszínt, de a rendőrség pár óra múlva letartóztatja és megállapítják, hogy alkoholt fogyasztott. az illető azt állítja, hogy miután hazaért izgalmában felhajtott 100 ml vodkát. Meg lehet-e állapítani, hogy az illető igazat mond-e? (indokoljátok, kérlek)

2015. okt. 24. 11:36
 1/7 anonim ***** válasza:

Pontos időpontok alapján jobb lenne, de sok mindent meg lehet állapítani a vérvételből.

Hogy nő vagy csökken a véralkohol szint stb

Tehát ha lefelé megy akkor simán kijön hogy hazudsz, látják hogy már régóta iszol, nem 10 perce.

2015. okt. 24. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%
Nagyjából meg lehet határozni mikor ivott, úgy ahogyan ezt előttem leírták. Viszont ezt a jog nem fogadja el, mivel BIZTOSAN és VALÓSAN meghatározni nem lehet. Akinek sikerült egyszer elhagynia a helyszínt arra már soha többé nem lehet rábizonyítani, hogy a baleset pillanatában ittas volt. Ezt azért merem ilyen nyíltan kijelenteni, mert nekem is volt egy ilyen esetem és én segg részeg voltam nem egy deci vodkát ittam, hanem több mint egy üveggel. Mivel személyi sérülés nem történt hazasétáltam és csak pár óra múltán jöttek értem, még akkor is masszívan részeg voltam, de nem tudtak semmit bizonyítani. A helyszín elhagyásáért és a rendőrség értesítésének elmulasztásáért tudtak kiszabni némi aprópénzes bírságot, de semmi több.
2015. okt. 24. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Miután pontosan szerepel a 100ml vodka, így a példánál meg lehet mérni, hogy a férfi szervezete mennyi idő alatt bontja le azt az alkoholt, így összehasonlítható a baleset utáni eredményekkel. Viszont, ez annyira nem pontos, illetve több változótól is függ, így a pár óra simán hibahatáron belül van, így valójában nem tudnák hitelt érdemlően bizonyítani.
2015. okt. 24. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Koplárovics Béci ***** válasza:
Ha jól tudom, a cserbenhagyás (balesetet okozol és elhagyod a helyszínt -> cserbenhagyás) súlyosabb vétség, mint az ittas vezetés (legalábbis amilyen ittas 1 decitől leszel). Tehát ezzel az indokkal hiába hagyod el a helyszínt. Azt meg 1 óra után is meg lehet állapítani, hogy 1 deci vodkányi (kb 40ml) alkohol van a véredben, vagy 1 liternyi.
2015. okt. 24. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
Az ittasvezetes.hu oldalt már kérdezted? Talán sokkal okosabbak, mint a laikusok...:P
2015. nov. 12. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 bbbf válasza:
Bizonyítható, erre vannak a szakértők, főleg ha a izgalmában tényleg bevallotta, hogy mennyit ivott akkor az elfogyasztott alkoholnak megfelelő alkoholértéket levonják a szervezetében megállapítottból és visszaszámolnak a baleset időpontjára és badabumm, bizonyított az ittas vezetés és a cserbenhagyás vétsége is.
2016. febr. 8. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Sziasztok röviden leírom a történetet hátha tudtok tanácsot adni mert teljesen el vagyok keseredve. Remélem még olvassa valaki.


Múlt hét pénteken hazafelé tartottunk a 8 éves fiammal egy iskolai rendezvényről. Megálltunk egy kisboltnál ahol találkoztunk ismerősökkel úgyhogy még ott beszélgettünk egy órát. 10 óra előtt elindultunk haza, ami kB 30 méterre van. 11 óra körül csengetnek a rendőrök, mert én állítólag a boltnál nekimentem valakinek, ez azért is érdekes mert a kocsimon semmi sérülés és a másikban sem lett anyagi kár. Éjfélkor bevittek vérvételre, én mondtam nekik hogy itthon itthon pár pohárral, de elvették a jogsimat. Feljöttek a lakásomra, a gyerek előtt gyámüggyel fenyegettek, úgy bántak velem mint valami bűnözővel. Azóta taxival járunk iskolába, ki tudja meddig húzódik el, én meg értetlenül állok az egész előtt. Ráadásul tegnap a másik sofőr keresett a boltban de nem mondták meg neki a telefonszámom, nem is értem mit akar még tőlem. Amikor elindultunk pár méterrel arrébb félreálltam, miért nem jött oda hozzám? Nem értem ezt az egészet és teljesen el vagyok keseredve. Én tényleg csak otthon ittam mert ki voltam készülve és ki akartam engedni a gőzt. 2 Strongbowt vallottam be ami nyilván nem lesz elég, de nem mertem többet mondani, azt hiszem ha 2 rendőr a saját lakásodban megaláz nem biztos hogy tisztán tudsz gondolkodni. Ráadásul mielőtt bevittek idegességemben beleittam a vodkába, rám is szóltak hogy ne igyak. Nem irattak velem alá semmit, kihallgatás sem volt, akkor majd ha behívnak elmondhatom majd őszintén miket ittam? Nem akarom ezért megszívni, nem követtem el semmit, mégis teljesen tönkretettek. Valaki segítsen :'(


Egy egyedülálló anya

2017. jún. 4. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!