Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Házi készítésű füstbombára...

Házi készítésű füstbombára milyen büntetések vannak?

Figyelt kérdés
Azt szeretném tudni ha én házilag készítek füstbombát, vagy tűzijátékot és alkalmazom, arra mekkora pénzbírságot kaphatok?
2015. okt. 24. 23:39
 1/3 anonim válasza:
Sok mindentől függ pl hogy kárt okoztál e vele ember került e veszéjbe hol használtat ha semmi komolyabb dolog nem történik szerintem egy szigorú ejnye bejnyével megúszhatod de szerintem még börtönbe is lehet érte kerülni de ez nagyon sok mindentől függ
2015. okt. 25. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen, nagyon attól függ hogy hogyan/mire alkalmazod és hogy pontosan milyen anyagokkal dolgozol. Egyébként ilyenre van precedens eset, méghozzá Tomcat (Polgár Tamás) ügye. Keressél rá a "csepeli bombagyáros" kifejezésre.


Alapból néhány tízezer ft., nagyon maximum 100.000. ft. De nagyon vigyázni kell a pirotechnikai anyagokkal, mert ha lefoglalják és bevizsgálják, lehetséges hogy a szakértő robbantásra/romboló hatás elérésére alkalmasnak találja.


Ilyen esetben a Polgári felhasználású robbanóanyaggal és pirotechnikai termékkel kapcsolatos szabálysértésből azonnal átmegy Robbanóanyaggal vagy robbantószerrel visszaélésbe, ami már nem szabálysértés, hanem bűncselekmény. Ez két évtől nyolc évig terjedő szabadságvesztést eredményezhet. (amit nyilván egy füstbombáért nem fogsz megkapni, de a meghurcoltatás is épp elég)

2015. okt. 25. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
rád fogják kenni, hogy terrorista vagy
2015. okt. 25. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!