Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mi a pártfogó ügyvéd igénylésé...

Mi a pártfogó ügyvéd igénylésének a menete?

Figyelt kérdés

Előzmények: Júl. 31-én szüntetett meg "rendes" felmondással a munkáltató édesanyám 15 éves munkaviszonyát, de nem akarja kifizetni a a felmondási időre járó bér, a megváltott szabadságot és a végkielégítést.


Augusztus 25-én feladtuk a keresetlevelet a bíróságnak, ahonnan okt. 13-án levelet kaptunk, hogy adjuk be hiánypótlást a követelés pontos összegével és kiszámításával kapcsolatban, valamint igénybe kívánjuk-e venni a párfogó ügyvédet, amihez a a Jogi Segítségnyújtó Szolgálat engedélye kell.

Elmentem a Szolgálathoz, ahol kaptam egy nyomtatvány, és azt mondták, hogy addig nem kaphatunk ügyvédet, amíg nem kapunk a bíróságtól munkavállalói költségkedvezményt, mi a keresetlevélben teljes személyes költségmentességet kértünk, és csatoltuk a jövedelemigazolást is (anyám minimálbért kapott mindig, engem egyedül tart el, én árvaságit kapok és még tanulok), az ügyintéző szerint a bíró kedvétől függ, hogy megadja-e a költségmentességet, ezért kell a költségkedvezményt kérni, és ha ezt megkaptuk, akkor menjünk vissza, bár szerinte lehet, hogy ezt a tárgyalás napján kapjuk csak meg.


Kérdésem, hogy tényleg meg kell várni a bíróság határozatát, hogy beadhassuk a kérelmet a Szolgálat felé? (kiegészítésként adtam be kedden a költségkedvezmény iránti kérelmet a bírósághoz)

Attól félünk kicsúszunk az időből, mert nekünk még a tárgyalás előtt kellene beszélnünk egy ügyvéddel a hiánypótlás kapcsán, de ha nincs hiánypótlás nincs per. Az ügyintéző szerint, a bíróság sokszor csak akkor bírálja el a kedvezményt, ha elindul a per. Szóval ez ördögi kör..


Kérlek segítsetek! Előre is köszönöm a válaszokat!


2015. okt. 26. 12:33
 1/1 MDaniel98 ***** válasza:
2022. júl. 20. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!