Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Van-e értelme csaló gázszerelő...

Van-e értelme csaló gázszerelőt rendőrségen feljelenteni?

Figyelt kérdés
Felújíttattam a lakásomat, és megbíztam egy gáz-víz-fűtésszerelőt új cirkófűtés kiépítésével. Ebben a kéménybélelés is benne volt, azt is vele intéztettem. Meg is csináltatta, de azt az összeget, amiben megállapodtunk és odaadtam neki kéménybélelésre, nem fizette ki a kivitelezőnek. Ezek után eltűnt, a telefonszáma már nem él, számlát nem adott, és a kémény kivitelező, mivel nem kapta meg a pénzét, nem adja ki nekem a kéményseprő szakvéleményt, így nem tudom engedélyeztetni a gázműveknél az új rendszert. Másolatot a szakvéleményről nem kapok a főkétűsznél, mert nem én vagyok a megrendelő, engem teljesen kihagyva rendelték a szakvéleményt, noha én vagyok a lakás tulajdonosa. Esetleg van-e valakinek tapasztalata arról, hogyha feljelentem a rendőrségen ezt a gázost, hogy 200 000 forintot lopott tőlem, mert átvette az összeget, de nem végezte el a feladatát, és számlát sem adott, akkor kötelezhetik-e arra, hogy visszaadja a pénzem? Foglalkozik-e egyáltalán ilyesmivel a rendőrség? Nagyon köszönöm előre is, ha valaki válaszol.

2015. nov. 25. 16:05
 1/4 anonim ***** válasza:
Nem. Hogy bizonyitod a pénz átadását és egyáltalán a megbízást?
2015. nov. 25. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Akkor is feltétlenül jelentsd fel, hogy másokat ne károsíthasson meg. Rendőrség, fogyasztóvédelem, és minden elképzelhető hely. Egyszer talán megtalálják, a reményt nem szabad feladni. Fantomkép, stb. Valami nyomot csak hagyott maga után.
2015. nov. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Remélem, hogy ez az eset a napokban történt és nem pár hónap után jutott az eszedbe a rendőrség, 200 ezer forint meg nem jelentéktelen összeg.
2015. nov. 25. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 Alonzo Mosely válasza:
Szerződést kötöttél vele? A pénzről átadás-átvételi papír készült? Ha igen, akkor mindenképpen tegyél feljelentést. Ha nem, akkor is, csak nehezebb lesz bármit is bizonyítani, ha egyáltalán meglesz az ember. A FŐKÉTÜSZ joggal nem adja ki a papírt, mert ha nem te voltál a megrendelő, akkor nem veled vannak szerződéses viszonyban, hanem a megrendelővel. Ha kell a papír a FŐKÉTÜSZ-től, márpedig úgy tűnik, hogy kell, akkor köss írásos megállapodást a szakvéleményt megrendelő kivitelezővel, hogy vállalod a díjfizetés költségét. Ezt a megállapodást juttasd el a FŐKÉTÜSZ-nek, és kérd a számla nevedre történő átírását. Így persze ez további 10-30 ezer közötti forintba fog kerülni neked, de legalább lesz papírod.
2015. nov. 27. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!