Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Elvettek a jogsim, elkaptak....

Elvettek a jogsim, elkaptak. Mire kell szamitanom?

Figyelt kérdés
Elvettek a jogositvanyom ittas vezetesert. Majd megfogtak megegyszer. Mire kell szamitanom?

#ittas vezetés #jogositvany bevonas
2015. dec. 6. 15:03
 1/9 Dörmögő válasza:
88%
A lenézésemre.
2015. dec. 6. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Annak örülj hogy nem okoztál sérülést se halált , nagy összegben kapod a bírságot . Ez tanulság lesz és szerencsésnek vagy mondható .
2015. dec. 6. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Megvetésre. Senki sem fogja megsimogatni a buksidat, hogy "szegény almaboy, veszélybe sodorta párszáz ember életét, miért bántjátok őt, rendőr bàcsik?"


A pénzbírság 100-800 ezer forint közötti lehet és akár egy éves börtönbüntetés is várhat rád, mivel nem először követted e deliktumot.

2015. dec. 6. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nagy összegű pénzbírságra és meghosszabbított vezetéstől való eltiltásra.
2015. dec. 6. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem odairni, nem ittas allapotban allitottak meg hanem munkabol hazafele.
2015. dec. 6. 15:35
 6/9 anonim ***** válasza:
Akár börtönre is, de ha szerencséd van kiválthatod közmunkával vagy pénzzel. Ha annyi eszed volt hogy pisásan vezettél, legalább ne ültél volna volán mögé... úgyis elkapnak. Engem 6 év jogsi alatt EGYSZER intettek le, pont akkor mikor otthn hagytam a forgalmim a kabátomban... ami egyszer fordult elő. Csak írásbeli megrovást kaptam, de nem érdemes ezen szerencsejátékozni.
2015. dec. 6. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

tehát ittasért bevonták a jogsidat, majd jogsi nélkül, de nem ittasan belefutottál egy igazoltatásba..


külön-külön még csak -csak, de így, egymás után bizony kemény lesz. a vizsgálótól sok függ..a tarifát nem tudom, de kezdj el spórolni...


alsóhangon is egy év jogsi nélkül, majd az új jogsiért tanfolyam...stb...


hát nem tudom..okosat nem tudok mondani...bocs.

2015. dec. 6. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
49%
Ez szabálysértés , börtön nem jár érte .
2015. dec. 6. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A jogosítvány nélküli vezetés valóban "csak" szabálysértés. Helyszínen 45 ezer, egyébként 90 ezer.

Viszont a járművezetés ittas állapotban a Btk. 236. szerint vétség. Két év jár érte. Persze kérdés mennyi volt a véralkoholszinted.

A kettő együtt már eléggé valószínűsíti a szabadságvesztést, és természetesen azon túl járművezetéstől eltiltást is. Ez alsó hangon egy hónap, de ne is reméld, hogy annyival megúszod. Ha szerencsés vagy, megúszod felfüggesztettel és persze nem árt, ha rászánsz néhány százezret a mókára. Na nem mintha mostanában kéne üzemanyagra költened...

2015. dec. 6. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!