Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Létezik az, hogy a bérbeadóm...

Létezik az, hogy a bérbeadóm adómentességet élvez az általam kifizetett albérlet díja alól?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretném a tanácsotokat kérni. Múlt év végén költöztem ki az előző albérletemből, és a lakástulajdonos gátlástalanul átvágott: a kiköltözésem előtt bejött a lakásba a tudtom nélkül, amikor én munkában voltam, és megbütykölte a mosógépet. A mosógépnek semmi baja nem volt, még egy héttel előtte gond nélkül mostam vele. Sajnos, mivel ezt nem tudom semmivel alátámasztani, 70 ezer forintot le akar vonni a kauciómból. Teszi mindezt annak ellenére, hogy én abba is belementem, hogy csak a bérleti díj felét rögzítettük a szerződésben, hogy az adót vígan ellophassa. (Rendes esetben nem mentem volna bele ilyen kétes ügyletbe, de sajnos a kényszer rávitt, ugyanis az előző albérletem tulajdonosa 2 nappal a szerződés lejárata előtt közölte, hogy nem kívánja meghosszabbítani azt.) Sajnos, mivel körültekintően a fizetést készpénzben kérte, így banki átutalással sem tudom bizonyítani, hogy csalt, így nem vagyok vele szemben alku pozícióban. :( Viszont a számlákat átnézve, most azt vettem észre, hogy tavaly október óta már a szerződésben rögzített összegért (40 ezer Ft) sem fizetett adót, egy bizonyos 86. § l) Áfa törvényre hivatkozva. Megnéztem a nevezett törvényt, viszont sajnos a szakzsargonon én egyáltalán nem igazodom el. :( Van esetleg köztetek, aki ismeri ezt a törvényhatározatot?

(Tudom, hogy az én hibám, hogy ilyen emberrel szerződtem, higgyétek el megtanultam a leckét, de arra a pénzre nagyon nagy szükségem lenne)


Válaszotokat előre is köszönöm!

SI



2016. jan. 16. 19:48
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
53%

SZJA-fizetési kötelezettség akkor is terheli.

Az ÁFA csak egy lehetőség, de nem kötelező egy bizonyos bevételi szint alatt.


De ha nem fizette az SZJA-t, akkor az már nagy gond lehet neki.

2016. jan. 16. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a választ, azt sajnos kifelejtettem a történetből, hogy az ingatlant nem magánszemélyként adta ki bérbe, hanem az a vállalata nevén van.
2016. jan. 16. 20:17
 3/13 Andizsuzsi ***** válasza:

"Az új Áfa-törvény 86. § (1) bekezdés l) pontja alapján főszabályként mentes az adó alól az ingatlan (ingatlanrész) bérbeadása, haszonbérbeadása (továbbiakban: ingatlan bérbeadás)."


Ezen nagyon nincs mit nem érteni azt hiszem.

2016. jan. 17. 01:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Mondd azt neki, hogy bizonyítékod van róla, hogy a távollátedben bejutott az ingatlanba (ez magánlaksértés, ha egyéb bcs nem történik) és emiatt fel fogod jelenteni. Na meg a csalás miatt is, hogy az általa machinált mosógép okán vissza akarja tartani a kauciót.


Az adóelkerülést is meglengetheted előtte

2016. jan. 17. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Egyébként jó ha tudod. Ha a mosógép elromlik, akkor annak javíttatása az ő zsebét kell terhelje, nem a tiédet. Téged csak akkor kötelezhet javíttatásra, ha szándékosan tetted azt tönkre, vagy nem megfelelően használtad és a hiba ezért következett be.

Azért kap a kötsög bérleti díjat, hogy az fedezze a használat és a javíttatás költségeit.

2016. jan. 17. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
0%

"Ezen nagyon nincs mit nem érteni azt hiszem."


Andizsuzsi! Hát neked van!

2016. jan. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 Andizsuzsi ***** válasza:
Miért is?
2016. jan. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Olvasd el azt amit idéztél.
2016. jan. 17. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nevetséges, hogy a bérbeadó csak úgy bemegy a kiadott ingatlanba. Zárat kellene cserélned.


Ha szerződés szerint kisebb a bérleti díj, neked az miért baj? Fizess a szerződés szerint, és kész. Mit tehet? A szó elszállt.


Egyébként ha kp-ben fizetsz, jó, ha kérsz átvételi elismervényt, mert utólag nem tudod bizonyítani a fizetés tényét. Vagyis akár azt is mondhatja a bérbeadó, hogy te soha a büdös életben nem fizettél bérleti díjat, ebből meg csak gondod lehet.


Ha a kaucióból akar levonni (remélhetőleg a kaucióról is van bizonylat), tulajdonképpen megteheti, és ha vita van köztetek, azt csak polgári peres úton tudjátok rendezni. Ott meg majd bizonyítania kell, hogy miattad romlott el a mosógép, és tényleg ekkora összegű kára keletkezett.


Szóval tényleg jobb lenne azzal "érvelni", hogy ha ragaszkodik ehhez a 70 ezerhez, akkor esetleg feljelented magánlaksértésért. Hátha meggondolja magát önként.

2016. jan. 17. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 Andizsuzsi ***** válasza:

"mentes az adó alól az ingatlan (ingatlanrész) bérbeadása"


Mi nem érthető ebben a számodra?

2016. jan. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!