Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Létezik az, hogy a bérbeadóm...

Létezik az, hogy a bérbeadóm adómentességet élvez az általam kifizetett albérlet díja alól?

Figyelt kérdés

Sziasztok! Szeretném a tanácsotokat kérni. Múlt év végén költöztem ki az előző albérletemből, és a lakástulajdonos gátlástalanul átvágott: a kiköltözésem előtt bejött a lakásba a tudtom nélkül, amikor én munkában voltam, és megbütykölte a mosógépet. A mosógépnek semmi baja nem volt, még egy héttel előtte gond nélkül mostam vele. Sajnos, mivel ezt nem tudom semmivel alátámasztani, 70 ezer forintot le akar vonni a kauciómból. Teszi mindezt annak ellenére, hogy én abba is belementem, hogy csak a bérleti díj felét rögzítettük a szerződésben, hogy az adót vígan ellophassa. (Rendes esetben nem mentem volna bele ilyen kétes ügyletbe, de sajnos a kényszer rávitt, ugyanis az előző albérletem tulajdonosa 2 nappal a szerződés lejárata előtt közölte, hogy nem kívánja meghosszabbítani azt.) Sajnos, mivel körültekintően a fizetést készpénzben kérte, így banki átutalással sem tudom bizonyítani, hogy csalt, így nem vagyok vele szemben alku pozícióban. :( Viszont a számlákat átnézve, most azt vettem észre, hogy tavaly október óta már a szerződésben rögzített összegért (40 ezer Ft) sem fizetett adót, egy bizonyos 86. § l) Áfa törvényre hivatkozva. Megnéztem a nevezett törvényt, viszont sajnos a szakzsargonon én egyáltalán nem igazodom el. :( Van esetleg köztetek, aki ismeri ezt a törvényhatározatot?

(Tudom, hogy az én hibám, hogy ilyen emberrel szerződtem, higgyétek el megtanultam a leckét, de arra a pénzre nagyon nagy szükségem lenne)


Válaszotokat előre is köszönöm!

SI



2016. jan. 16. 19:48
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Számomra érthető minden, csak számodra nem.

Az, hogy nem kell ÁFA-t fizetni a bérbeadásból származó jövedelem után, nem jelenti azt, hogy ne kéne más formában adózni.

2016. jan. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Ha nem tudsz bizonyítani semmit sem, akkor nincs miről beszélni.

Először kellene valami amibe tudsz kapaszkodni. Pl bizonyítanod kéne, hogy ő bent járt a lakásban.

Ez már önmagában is birtoksértés ami miatt feljelentést tehetsz. Igaz ez csak szabálysértés és max pénzbüntetést kaphat érte.

2016. jan. 28. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Andizsuzsi ***** válasza:

"Az, hogy nem kell ÁFA-t fizetni a bérbeadásból származó jövedelem után, nem jelenti azt, hogy ne kéne más formában adózni."


Kérdező kérdése egyértelműen a ÁFA-ról szólt.

2016. jan. 29. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!