Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Két hete szóban kirúgott a...

Két hete szóban kirúgott a főnököm. Az egész hetet végig dolgozta, de most táppénzen vagyok egy hete, mert elegem lett. Holnap felakarok mondani, hogy tegyem meg? (idegileg kikészített teljesen. )

Figyelt kérdés

2016. jan. 18. 13:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Egy A4-es papírra írj egy munkavállalói felmondást.


Ennek azonban megvan az a hátránya, hogy kérheti, hogy dolgozd le a felmondási idődet (átlag 30 nap), hacsak nem próbaidős vagy.


Ha próbaidős vagy, akkor azonnali hatályú, másnap már nem kell menned, ha átadtad.


Ha nem vagy próbaidős, akkor a közös megegyezést javasolnám. Akkor odamész hozzá, és megmondod, hogy el szeretnél menni, már egy napot sem szeretnél dolgozni, ezért kéred a munkaviszony közös megegyzéssel történő megszüntetését.

2016. jan. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Ha indokban kérem.hogy egészségi problémám miatt tekintsen el a felmondási időtől,az jó? Ugyanis azért lettem táppénzen,mert 180/110 lett a vérnyomásom és rosszul lettem,de ezt Ő is tudja.
2016. jan. 18. 13:42
 3/11 A kérdező kommentje:
Amúgy 11 hónapja vagyok ott,de ahogy bánt velem,na azt nem tűröm el még egyszer.
2016. jan. 18. 13:44
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Hmmm. Ha szóban kirúgott, akkor hogyhogy még utána is dolgoztál? Mit beszéltetek meg, miért dolgoztál tovább?


Lehet, már rég megíratta a titkárnőjével/könyvelőjével az elbocsátásodat, csak még nem adta oda - ez esetben még felmondanod sem kell.

2016. jan. 18. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

4-es vagyok és nem kötözködésből kérdeztem, csak a helyzet tisztázása érdekében.

Egyszer berágatott egy "főnök", azonnal felmondtam, a kezébe nyomtam a kulcsot és távoztam, mire felhívott 5 perc múlva az engem igaziból alkalmazó xy, hogy hát beszéljük meg, meg nem úgy van, stb. a végén még a "főnök" is ki tudott nyögni egy köszönömöt valamire és 1 hónapig - köteleztek a felmondási idő letöltésére - úgy éltem, mint egy kiskirály :D Élveztem, hogy ha belém kötnének, mit tudnak csinálni velem? kirúgnak? nem kell, már felmondtam :D

Hozzá kell tennem, hogy olyan nevetséges pénzt kaptam, hogy könnyen vehettem a dolgot - még ha kezdetben meg is éreztem...

2016. jan. 18. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Miért dolgoztam még tovább? Hát azt én sem tudom,de egész héten tiszta böszme volt velem na meg a kolléganőm is.(azt megjegyzem olyan helyen dolgozok,ahol több milláért vagyok felelős nap mint nap)Igen kevés pénzért... És olyan szinten elkészültem akkor hétvégére,hogy annyi volt nekem.
2016. jan. 18. 16:17
 7/11 anonim ***** válasza:
Szóban nem lehet kirúgni senkit, az, hogy üvöltözik, meg jogalap a munkavállaló azonnali felmondására
2016. jan. 18. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
7-esnek Tudom,hogy ez a kirúgás így nem ér semmit,de hogy ezt vadidegen előtt tegye, hogy lealáz a sárga földig, szerintem ezt senki nem tűrné el. És lehet,hogy csak én vagyok "túl" érzékeny,de azóta ezt a békát emésztem!
2016. jan. 19. 08:09
 9/11 anonim ***** válasza:
Nagyon helyes, hogy nem tűröd el, hogy idegenek előtt lealázzanak. Úgy gondolom, közel az idő, amikor a munkáltatók kénytelenek lesznek tudomásul venni, hogy vagy tisztességesen bánnak a munkavállalóval vagy nem lesz melósuk, mert ez a kizsákmányolás, ami itt megy, már nem mehet sokáig. Az azért már elmond valamit, hogy nyáron a vendéglátósok a Balatonon nem kaptak már melóst napi 12-14 órára. Ismerősöm is volt lent, de mivel nem azt kapta, amit ígértek neki, így egyszerűen felmondott.
2016. jan. 19. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

9-es vagyok: ja, és semmiképpen ne írd bele a felmondásodba, hogy egészségügyi okok miatt mondasz fel, mert azzal csak gyengének mutatod magad. Egyszerűen leírnám, hogy a munkahelyi légkör nem teszi lehetővé a normális, tisztességes munkavégzést :-) Viszontlátásra :-)

Így még Te jöhetsz ki "erősen" belőle.

2016. jan. 19. 08:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!