Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Miért nevezik itt sokan...

Miért nevezik itt sokan szállodának a bötönöket, illetve miért ellenzik például, hogy az elítéltek tanulhatnak? Több lent

Figyelt kérdés
Annyiszor olvasom itt, hogy sokan szállodának nevezik a börtönöket meg fel vannak háborodva, hogy az elítélteket eltartjuk, tanulhatnak stb...A börtön nem szálloda véleményem szeint, aki azt mondja, az nem tudja mekkora büntetés, ha valakit a szabadságától fosztanak meg. Az, hogy a börtönökben luxuskörülmények vannak pedig nem meglepő. A börtön fő célja a rehbilitáció. A fogvatatottak nagy része nem erőszakos bűncselekményekért ül, csak elkövetett egy nagyobb hibát az életében. Egy olyan ember sincs, aki emiatt ítélkezhetne fölöttük! Minden ember kerülhet olyan szituációba, hogy ne a jó utat válassza, főleg, hogyha szegény és ráeszmél a társadalom igazságtalanságaira stb Ezeket az embereket nem lehet állat módjára tartani, akkor biztos, hogyha kijön ismét bűnözni fog. Inkább meg kell adni az esélyt a változásra pl azzal, hogy tanulhat, amire lehet, hogy kinnt nem volt lehetősége. Ismétlem hogy nem az erőszakos bűnelkövetőkre gondolok, őket én is elítélem és ők tényleg megédemelnének keményebb bánásmódot. Mi a véleményetek?
2016. jan. 31. 11:32
 1/6 anonim ***** válasza:
9%
Kis provokátor...
2016. jan. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Illetve még sokan felhozzák, hogy az ő adójukból tartják el az elítélteket...Azt elvárhatjuk állambácsitól, hogy ingyen védjen meg minket? Semmit nem várhatunk el ingyen, az, hogy működjenek börtönök a mi érdekünk, szóval ezért igen, kell fizetni!
2016. jan. 31. 11:35
 3/6 A kérdező kommentje:
Nem én vagyok provokátor, hanem azok akik minden embet felkötnének, csak mert valamit nem jól csinált...
2016. jan. 31. 11:36
 4/6 anonim ***** válasza:

A dolog ott bukik meg, hogy a börtön nem rehabilitációs intézmény, hanem (ha jól tudom) büntetés-végrehajtási intézet vagy intézmény.

Büntetést és főként börtön büntetést pedig az az ember kap aki a társadalmi szabályok ellen vét. Ha a per - amelyben lehetősége nyílik felvázolni a bűntett körülményeit - bizonyítja, hogy bűnös büntetést érdemel.

Az meg a minimum, hogy ha nekem idekint jó állampolgárként el kell tartanom magam (villanyszámla, vízdíj, internet, kaja stb.), akkor ezt neki is meg kell tennie odabent és ezen felül jön a büntetés.

2016. jan. 31. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
0%
Kitüntetést ne kapjanak?
2016. jan. 31. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
9%

Ki mondta, hogy bűnözzenek? Senki. Én sem teszem. Ha annyira a szabadságuk lenne a fontos számukra, akkor ők is élnének tisztességesen és nem jutnának oda. Mindenki hibázik az életében, de valahogy nem mindenki jut érte börtönbe (na és nem azért, mert nem bukik le, nem erre gondoltam), akkor ez most hogy is van?

Nekem meg így is úgy is eltartják az adómból őket. Na, ez a bosszantó! Ugyanis akkor inkább már adják az adómat a kórházaknak, mert oda nem önként megy az ember, vagy nem azért, mert valami törvénytelen dolgot tett.

Szóval nagyon el vagy tévedve.

2016. jan. 31. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!