Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mennyi esély van arra, hogy a...

Mennyi esély van arra, hogy a Bigpoint (böngészős játékos oldal) behajtja rajtam a tartozásomat?

Figyelt kérdés

28 ezer ft-tal tartozok nekik, azért mert a bankomnál felfüggesztettem minden kimenő tranzakciót. A bank vissza is utalta az összeget, de a bigpoint azt írja, hogy ha nem fizetem ki az összeget a második felszólítás után se akkor behajtók jönnek hozzám.

Még részletfizetési lehetőséget sem ad a cég. (Volt-e már más is ebben a cipőben?)



2016. febr. 2. 21:17
 1/8 anonim ***** válasza:

online vásárlás esetén jogod van elállni.

Akkor vagy bajban, ha elköltötted a feltöltött, de törölt pénzt

2016. febr. 2. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 ConnectCare ***** válasza:

Ha már teljesülésbe ment a szolgáltatás (lejátszottad, amiért fizetned kellett volna), akkor nincs jogod elállni!!!


Ez esetben fizetned kell.


A cég küldethet neked egy fizetési meghagyást, ami vagy perré alakul vagy végrehajthatóvá válik és akkor valóban jöhet a végrehajtó.

2016. febr. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Költöttem belőle. Viszont van levelezésem a cégnél a fizetés utáni nap, amiben a következő áll és azután,hogy nem jutottam dűlőre velük utána költöttem belőle.

Következő levelet írtam nekik:

Szeretném vissza kérni ezt a 14.500 ft-ot mivel valami hiba folytán vagy nem tudom, de nem lehetett észre venni azt az 1-est a 4500 előtt.

A pénz visszafizetési kérelmemre várom a válasz levelüket. Ha nem is mindet de legalább 10.000-et utaljanak vissza mivel ez így lenne fair. De a legjobb lenne, ha törölnék a megrendelést és az elutalt összeget vissza juttatnák a számlámra. (Minden neten történt vásárlásnál ezt a kérést teljesíteniük kell. )


A válaszuk:


Köszönjük, hogy leveleddel megtiszteltél bennünket. A nevem Zsolt és én leszek a kapcsolattartód ebben az ügyben.


A vásárlás alkalmával lemondtál a visszaváltás jogáról, ahogy azt a rendelési oldalon is jól olvashatóan írja. Idézem:

"A játékelem a visszavonási határidő lejárta előtt rendelkezésre áll, így a vásárló lemond a visszavonási jogáról".

Leellenőriztem, a megrendelt összeg ellenértékét kaptad meg, tehát nem ért kár a játékon belül. Nagyon sajnálom az esetedet, hiszen senkinek nem esik jól ha 5000 helyett 15000-et költ, de sajnos az összeg visszautalására nincs lehetőség. Csak azt tudom javasolni, hogy legközelebb lassabban, körültekintőbben vásárolj.


Sajnálom, hogy nem tudtunk számodra kedvező választ adni az ügyedben. Ennek ellenére további jó játékot kívánunk és ha a jövőben kérdésed, problémád merülne fel, akkor fordulj hozzánk bizalommal.



Most pedig már a fizetési felszólításnál járunk és fenyegetnek a behajtóval..

Ezen eljárás végén az adósságbehajtó cég a postai úton bejelentett a fizetéshez kapcsolódó postacímen fog jelentkezni.


De még részletfizetést sem engednek.. Amikor eléggé jó összeget rányomtak a tartozásra.. Komolyan megtehetik, hogy adósságbehajtóhoz fordulnak? :/ Vagy megtettél már másnál? :/

2016. febr. 2. 21:49
 4/8 anonim ***** válasza:
Akkor te voltál a hülye, így jártál, tanulópénz volt
2016. febr. 2. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Talán csak fenyegetőznek. De ismertem olyat, akit párszáz forintos Vaterás hülyeségért bíróságra hívtak. Nem teljesen értem a szituációt, de szerintem nem nyomhatnak rád csak úgy dupla annyi tartozást. Szerintem hagyd az egészet, gyanús hogy nem jogszerűen jártak el, így nem is fogják felfújni az ügyet.
2016. febr. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Tanulópénz...
2016. febr. 3. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Biztos, hogy behajtásra kerül ez az összeg, emiatt ne aggódj. Nem kevés tapasztalatuk lehet hasonló esetekben.

Az, hogy nem láttad mennyit is kell fizetni eléggé gyenge próbálkozás, (mint minden hasonló játékban) jópár helyen kiírja a fizetendő összeget, amit meg is kell erősíteni.


Amúgy itt fenyegetésről szó sincs. Csupán tájékoztatnak, a követelés behajtásának módjáról, ami nyilván levél lesz kezdetben. (túl sok filmet nézel, ha azt hiszed, majd kimennek hozzád és addig vernek, míg meg nem lesz az összeg).


Mégis miként lett 28 ezer a 14 ezres alap tartozásból?

2016. febr. 3. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 ConnectCare ***** válasza:

28 úgy lesz a 14 ezres tartozásból (gondolom), hogy rámegy egy ügyvédi díj, egy fizetési meghagyás díja, akár egy végrehajtási díj, amellé még ügyvédi díj és így szépen nő az összeg.


Az, hogy kinek van igaza, attól is függ, hogy milyen az oldal technikailag, de nekem ez a félreütöttél, megszívtad válasz akkor is sántít valahol.


Az meg, hogy egy végrehajtó be tud-e hajtani valamit, megint más kérdés. Ha se vagyonod, se munkád, a követelés behajthatatlan.


Keress egy ügyvédjelölt ismerőst, aki lerendezi neked pár ezerért és mindenki boldog!

2016. febr. 3. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!