Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Visszaállítanátok a halálbünte...

Visszaállítanátok a halálbüntetést meg a 600-700 évvel ezelőtt jól bevált csonkításos bűntetést, illetve az isten ítéletet?

Figyelt kérdés

Például aki egy ember életét elveszi, az halált érdemel. Ha valaki lop, vágják le az ujját, kézfejét, karját (lopás mértékétől függően). Illetve az istenítélet:

Fejjel lefelé belógatni a bűnös fejét egy vízzel teli kádba 2-3 percig. Ha isten úgy akarja, túléli, ha nem hát nem.


Szerintem ezek akkoriban remekül bevált módszerek voltak. A mai világban egyre több a bűnözés, az emberölés. A politikai lopásokról ne is beszéljünk. Ha valamelyik mocsok fideszes, aki csak szidni tudja a másikat, és lop, alig kap 3-4 hónapot. Szerintem ez türhetetlen.


egy liberális


2010. márc. 29. 19:34
1 2 3 4
 1/35 anonim ***** válasza:
60%

igen


ugyanis nem kell lopni

ha nem lop nincs baj...

2010. márc. 29. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/35 anonim ***** válasza:
36%
alkotmányellenes
2010. márc. 29. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/35 anonim ***** válasza:
66%

"alkotmányellenes"


az alkotmány változhat :)

2010. márc. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/35 anonim ***** válasza:
100%

Igen, mert manapság nincs elrettentő ereje a törvényeknek.


Nem, mert csonkítással megnyomorítod az embert, és mégha akarna, akkor se tudna rendesen dolgozni.


Ez meg egy marhanagy baromság. Akkoriban se működött, és most meg a nonszensz kategória, köze nincs az igazságszolgáltatáshoz.

2010. márc. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/35 anonim ***** válasza:
82%

"Ez meg egy marhanagy baromság. Akkoriban se működött, és most meg a nonszensz kategória, köze nincs az igazságszolgáltatáshoz.

"


de de működött nem volt annyi tolvajlás


de igazad van ha levágjuk a kezét akkor fizethetnénk neki a rokkant nyugdíjat hogy ne halljon éhen


megoldás önfenntartó börtön

amennyit lopott azt ledolgozza kamatostul .)

2010. márc. 29. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/35 anonim ***** válasza:
34%
Én meg azt mondom hogy minden liberálist ki kénne végezni
2010. márc. 29. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/35 anonim ***** válasza:
46%

Istenítélet? Ha megfullad, akkor bűnös volt, ha meg nem, akkor viszlát...? Igazságtalan a magyar jogrend, de ennyire akkor se tudna igazságtalan lenni, ha akarna. Meg brutális.


Ezt most komolyan gondolod? Mint liberális?

2010. márc. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/35 bumbi02 ***** válasza:
100%
igazából ez kicsit drasztikus amit te irsz.. viszont szigoritani kéne tényleg a büntetéseket...mer az hogy ellopták tesóm telefonját és be is vallotta az elkövetö h igen ellopta, majd ezek után kapott egy ejnye bejnyét tesom meg semmi kárpotlást vagy vmit... háát én irnám ezeket büntetéseket nem lenne nagy különbség hogy 100 forintos csokit lopsz vagy 50 000es ékszert...
2010. márc. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/35 anonim ***** válasza:
57%
Ha ezeket visszaállítanák, én azt nagyon élvezném :)
2010. márc. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/35 anonim ***** válasza:
56%

"Én meg azt mondom hogy minden liberálist ki kénne végezni"


"Kénne", mi? Meg "kénne" előbb tanulni magyarul, aztán utána meg kicsit gyúrni kéne agyra...

2010. márc. 29. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!