Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mekkora büntetésre számíthatok?

Mekkora büntetésre számíthatok?

Figyelt kérdés

Uberezni szeretnék "legálisan".

Ha a feltételek 80-90%-nak megfelelek (taxis vizsga, megfelelő autó, utasbiztosítás, adózás stb..) de nem a hatósági áron megyek (mivel az uber diktálja az árakat).


Azon is gondolkodtam, hogy elkezdem feketén. Eddig úgy csináltam, hogy sofőrszolgálatra jelentettem be az adózást. Fizettem a havi 50et meg a közösségi adószám miatt az uber sápjának az áfáját (27%ot). Megérte, nem volt rossz pénz. 180-200 ezer tisztán úgy, hogy a saját főnököm voltam.

Csak most nem tudom mitévő legyek. Már abba hagytam. Rendelkezek személygépkocsis személyszállítói vizsgával de azzal gyakorlatilag kitörölhetem a popsim mivel a kormány kimondta amit igazából az Uber is tud csak hülyíti a sofőröket. Az Uber TAXI szolgáltatást nyújt.


Nyilván tisztán szeretném de ha így is úgyis nagy büntetést kapok akkor lehet inkább teljes inkognitóban kéne csinálni (nem adózok, csak beugrok egy egy fuvarra).


2016. márc. 7. 04:12
 1/1 ManxMan válasza:
Szerintem jó, hogy ennyi mindened van, de ennyi erővel mehetnél rendes taxisnak. Az Ubert (én úgy tudom) vannak akik ingyenes szállítanak. És akkor azon gondolkozik az ember hogy "miért mennék olyannal aki pénzt kér, ha mehetnék ingyen?". Másrészt én alapból félek beülni idegen kocsiba pláne, ha olyan oldalról van ahol bárki felcsaphat taxisnak. Nem tartom megbízhatónak már amit tudok róla. Szóval, szerintem vagy indítasz egy saját vállalkozást amit te irányítasz legálisan, vagy kereshetnél mondjuk egy megbízható céget. Azért várjuk meg a többiek válaszát is, ha még bizonytalan vagy! ;P
2016. márc. 21. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!