Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Vipera teleszkópos botot,...

Vipera teleszkópos botot, lehet venni, és otthon tartani, netán önvédelem céljából hordani?

Figyelt kérdés
2016. márc. 10. 23:07
 1/4 anonim ***** válasza:
23%
Lehet venni, otthon is lehet tartani, de mihent kilépsz vele az utcára törvényt sértesz és akár évekre börtönbe zárhatnak miatta. Tehát hordani nem lehet.
2016. márc. 10. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
Magánterületen szabadon tartható olyan dolog, ami megszerzése nem engedélyköteles (szinte bármi). Ha közterületen is viseled, ez legfeljebb szabálysértés.
2016. márc. 11. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Otthon nyugodtan tarthatod, közterületen csak elcsomagolva szállíthatod mondjuk hátizsákban. Ha a zsebedben viszed az viselésnek minősül ami szabálysértés mivel közbiztonságra különösen veszélyes eszköz és ha megtalálja nálad a rendőr elkobozza és 50 ezer Forintra megbírságol (ha normális vagy elég kicsi erre az esély mert nem szoktak csak úgy megmotozni embereket a rendőrök, nekem volt hogy ott lapult a zsebembe egy és igazoltattak, de végig nyugodtan, normálisan viselkedtem és nem néztek át.) Továbbá ha véletlenül jogos önvédelmi helyzetbe kerülsz közterületen és megvered vele a támadódat, azért nem vonnak felelősségre mert megverted, de azért igen mert ezt viperával tetted szóval akkor is elkobzás és 50K bírság. Első iszonyatos nagy hülyeséget mondott, ameddig senkit nem csapsz meg vele jogtalanul addig nem követsz el bűncselekményt max. szabálysértést, így börtönbe nem zárnak csak pénzbírságtól és az eszköz elkobzásától kell tartanod, de mint mondtam erre nincs nagy esély ha normálisan viselkedsz.
2016. márc. 11. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszi :D
2016. márc. 11. 18:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!