Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Mit tehetnék? Hogyan tudom...

Mit tehetnék? Hogyan tudom igazolni, hogy 2 beteg emberről gondoskodok?

Figyelt kérdés

Jelenleg közmunkán dolgozom szinte a szomszédban. Ma kaptam egy közvetítő lapot, hogy 3 hónapra mennem kell katonának vagy törölnek a nyilvántartásból. Feltételezhetően a Román határra akarnak kivezényelni, ami tőlem 50 km-re van.


Én jelenleg a szüleimnél élek és mind2 nagyon beteg. Az egyik idős, a másik meg skrizofrén. Egy tanyavilágról van szó, házi gondozás nincsen. A gondozásukat én oldom meg, de ha el kell járkálnom 50 km-re vagy rosszabb esetben elszállásolnak egy laktanyába 3 hónapig akkor a szüleimről nem lesz ki gondoskodjon. Jövőhéten csütörtökön kell mennem állás interjúra, hogyan tudom igazolni, hogy a szüleimről én gondoskodom és a feltételek így nem teljesülnek? Tartási szerződés még nincs, ápolási segélyt nem kapok.



2016. márc. 11. 20:32
 1/4 anonim ***** válasza:
Gondolom ha nagyon beteg mind a kettő, akkor arról papír is van. Skizofrén pedig - tudtommal - nem is lehet gyámság nélkül (bár lehet azóta ezt is eltörölték...), onnan pedig nem vihetnének el.
2016. márc. 11. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
A háziorvosod biztosan tudja, milyen állapotban vannak a szüleid. Gondolom, ő tud adni igazolást a helyzetedről.
2016. márc. 11. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Záró jelentések vannak, Anyám gondnokság alatt van, de nem én vagyok a gondnoka, hanem Apa :(
2016. márc. 11. 20:40
 4/4 anonim ***** válasza:
Orvosi papírokkal tudod igazolni. Beviszed őket és elmondod, hogy mi a szitu és ezért nem tudod vállalni a munkát.
2016. márc. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!