Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A régen kitelepítettek, pl....

A régen kitelepítettek, pl. svábok, hazatelepülhetnek Mo-ra? Kapnának segítséget hozzá?

Figyelt kérdés

Egyáltalán, ők elveszítették a magyar állampolgárságukat a kitelepítéskor?

Ha már nincs élő családtagjuk Mo-on, akkor hova mehetnének? Azt elég könnyű -gondolom- kideríteni, hogy honnan telepítették őket ki, de visszamehetne-e oda?

Vajon melyik állami hivatal segítene nekik, hogy mit, hol intézzenek, hivatalos dolgokat?



#hazatelepülés #hivatal #kitelepítettek
2016. márc. 12. 15:52
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
gondolom minden almuk nemetorszagbol magyarorszagra telepulni hahah
2016. márc. 17. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:

Ki tudja? És miért ne?


Vannak olyan németek, hollandok, finnek, stb. akik Mo.ra települnek, bár semmi múltbeli kapcsolatuk nem volt korábban a magyarokkal.

Akkor olyanok, akiknek a családjuk Mo.-on élt 150-200 évig, azok miért ne települhetnének -vissza- Mo.-ra?

2016. márc. 17. 23:51
 3/11 anonim ***** válasza:

Azok a nemetek, hollandok itd. nyugdijasok, akiknek az szempont, hogy az onnan kapott nyugdijuk magyarorszagon a tobbszoroset eri az arszinvonalkulonbseg miatt.

megis mi lenne egy aktiv koru szamara abban vonzo, hogy egy szamara ismeretlen orszagba koltozzon, es hirtelen havi 2000 euro helyett 400 eurobol eljen ?

2016. márc. 19. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

A kitelepítés szerintem korábban volt.


Mellesleg nem mindenki a zsebe szerint költözik.

2016. márc. 20. 00:42
 5/11 anonim ***** válasza:
Nem, nem mindenki, de azert jelentos szempont, foleg a svabok jellemzoen anyagiasak, masreszt olyan alaptalan elgondolas, ok annak idejen is kisebbsegkent tobbnyire izolalva eltek, igy foleg az utodaiknak mar abszolut semmi kotodesuk nincs Magyarorszag fele, mas, ismeretlen nyelv, kornyezet, kultura, szokasok, ezert tertem ra az anyagi vonzatra, mert egyeb szempontok alapbol kizartak. Egyebkent meg nem volt alaptalan a svabok kitelepitese, azt se felejtsuk el.
2016. márc. 23. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Én nem hiszem, hogy a svábok "anyagiasabbak" lennének, mint úgy általában mások.

Vagy hogyan kéne ezt nézni? A takarékosság, hogy semmit nem dobunk ki, az anyagiasságnek minősül? Vagy a dolgok javítása, foltozása, új vétele helyett, az az lenne?

Nem értem, hogy igazából mire gondoljak, hogy "nem ok nélkül telepítették ki őket". Hát persze, ok nélkül semmi sincs, az igaz. De talán mégsem az volt az ok, amit ürügyként használtak, hogy " német nemzetiségűnek vallották magukat".

Ha belegondolunk, nem a teljes vagyonukkal, amiért megdolgoztak, kellett menniük, mint Szlovákiából az áttelepítettek jöttek Mo-ra, hanem majdnem semmivel. A gondosan épített házuk is maradt az ugyanolyan szerencsétlen szlovákiai magyaroknak, akiket ugyanúgy tárgyként dobáltak, de ők fölpakolhatták a vagyonukat is.


Volt egy dokumentumműsor, amiben mutattak egy öregembert, aki visszatelepült, a megint semmire Mo-ra, és minden nap elsétált a ház mellett, ahol született, és az epja építette. Tökéletesen beszélt magyarul, és megállt keresztet vetni a volt házuk mellett.


A svábok rengeteget hozzátettek az évszázadok alatt Mo-hoz, a puszta földön kezdték, és betelepítették, gazdagították. Hogy maradtak a saját közösségükben? Jó nekik. A zsidók még a vallásukat nem tartva is maradnak egymás között. Ami megbecsülendő. A cigányok is, ami szintén nekik jó.


Igazából én a konkrét kérdéseimre várnék választ, ha valaki tudná.

2016. márc. 23. 23:58
 7/11 anonim ***** válasza:

Amit te felvazoltal, az egy fajta sztereotipia inkabb, amire en gondolok viszont az hogy a svab kozossegekben nagy jelentosege volt az anyagiaknak, es ez inkabb mentalitas, olyan mentalitas, amit a szulok nyilvan valamilyen formaban atadtak utodjaiknak, ugy hogy biztos meghatarozo szempont szamukra is a vagyoni/anyagi oldal, ami egy Magyarorszagra valo telepules eseten nyilvanvaloan hatranyt szenvedne.Egy puszta nagyszuloknek szant nosztalgiabol valo attelepules az anyagi szituacio rovasara ezzel a mentalitassal szoges ellentetben all.

Azt pedig, hogy viszonylag zartan eltek, azt nem negativumkent irtam, ez egyszeru teny, es ezzel inkabb arra akarok ravilagitani, hogy aki annak idejen is tobbe-kevesbe elkulonitve az orszag tobbsegtarsadalmatol elt, annak - raadasul mas orszagban szocializalododd- utodjanak mar szinte abszolut semmilyen kotodese nincs ahhoz az orszaghoz, amiben hajdanan nagyszulei eltek izolalt kozossegben.

A kitelepules oka pedig valoszinuleg szamodra is ismert, ezert folosleges elbeszelni mellette, az ok az volt, hogy a nemet megszallas idejen a svabok jelentos resze aktivan, es tamogatolag egyuttmukodott a naci nemet birodalommal, es ennek hatosagaival, amelyik tagadhatatlanul a megszallt orszagok jellegenek, kulturajanak, es sokszor lakossaganak fizikalis megsemmisitesere torekedett, ezt lehet igy-ugy korbebeszelni, de ha tenylegesen foglalkozol a temaval, akkor tagadhatatlanok ezek a dolgok. NYilvanvaloan az egyes emberek/csaladfok sorsai, szemelyes perspektivabol mas modon, es szemszogbol eltek meg mindezt, es atfogoan is mas modon szemlelteti a szituaciot, ez viszont a politikai oldala a dolognak, es ezaltal nem volt indokolatlan.

Konkretan a kerdesedre valaszolva nyilvan a bevondorlasi hivatal az illetekes ebben, mivel egy fajta bevandorlasrol lenne szo, viszont mivel erre az igeny hianyzik, vagy elhanyagolhatoan minimalis, a fentebb emlitett okok miatt, igy elegge feleslegesse valik a sajnos maga a kerdes is igy, ebben a formaban, foleg annak fenyeben, hogy az Europai Union belul az EU polgarok azon belul korlatlanul letelepulhetnek, valasztas szerint, gondolom errol mar te is hallottal netan.

2016. márc. 24. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Nagyon nehéz az ékezet nélküli szöveget olvasni, belefájdul az ember feje.


Nem tudom, honnan jön az, hogy "túlnyomórészt" és "jelentős részük" együttműködött. Én nem így tudom. Igazából zaklatták őket, hogy vallják németnek magukat, kínos volt a családoknak.


Én a "sztereotípiát" csak belülről tapasztaltam, erős túlzás kell, hogy anyagiasságnak lássa valaki.

2016. márc. 24. 04:37
 9/11 anonim ***** válasza:

Sajnalom, de szerbhorvat tastaturam van, ezen nincsen magyar akcentes karakter, tudom, hogy nehezebb igy olvasni :/


Tudtommal az, hogy ki milyen nemzetisegunek vallja magat meg a megszallas elott tortent, csak utana ezeket a jegyzekeket vettek elo, es alkalmaztak, mint ahogy a kitelepitesnel is szerepet jatszott tudtommal, ettol fuggetlenul inkabb olyan szervezetekre mint a Magyarorszagi "Volksbund", illetve a megszallt Jugoszlavia teruleten mukodo "Prinz Eugen" SS-divizio, melynek tagjai szinte kizarolag etnikai nemetek voltak "svabok"...mindegy ez mar egy mas tema, nem akarom tele off-olni a kerdest, az eredeti kerdesrol meg mar megirtam az allaspontomat. Szep napot!

2016. márc. 24. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

Nekem sem magyar a billentyűzetem. Egy ismerős kb. 5 perc alatt beállított valamit, azóta baloldalt a szélen van egy betű, amire ha ráklikkelek, akkor kijön a választás, hogy más és HU. Ha ráklikkelek a HU-ra, akkor a legfelső sorban a 9 után öüó, ferdén alatta úőpoi stb. még alatta a űáé van. A hosszú í meg a legalsó sorban bal szélen, és a z helyett y mellette.


Könnyű megszokni. Aki átállította, az se szakértő, csak tudta, hogyan lehet.

2016. márc. 24. 15:40
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!