Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Hogyan tudhatnam meg mikor...

Hogyan tudhatnam meg mikor szabadul a bortonbol aki bantalmazott? Van hozza jogom mar?

Figyelt kérdés
Zaklatott minket ez wz ember evekig,bantalmazott minket.Anyukamat megolte mikor mi nem voltunk otthon.Roviden ennyi(am hosszu tortenet).Ra 3evre tuztek ki az iteletet a targyalason es 14evet kapott,ami jo magaviselettel kevesebb...akar 8ev!Amugy visszaeso,folyamatosan bantalmazott noket!A targyalason azt mondtak nincs jogunk tudni a szabadulas idopontjat.Nagyon felek h megkeres minket,engem(mar van csaladom es feltem oket) es nyilvan latni szeretnem ahogyan felnonek a gyerekeim.Nem tudom mit tehetnek,de nem szeretnek rettegesben elni.
2016. márc. 22. 10:25
 1/7 anonim ***** válasza:
Megölte anyukád, és csak 14 évet kapott?
2016. márc. 22. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen!Pedig elore kitervelt volt es tobbszoros visszaeso!Nem tartozom a kisebbseghez,ha valaki eztvgondolna!Tartok tole h megkeres,meet mindegyikunket zaklatott csak eppen csak edesanyam bantotta.Rendezett csaladom van,ket pici gyerekkel.Minden kapcsolatot megszakitottam egy ideje a regi eletemmel,elkoltoztem,nem vagyok fent kozossegi oldalakon.Megis rettegek h ramtalal!
2016. márc. 22. 10:36
 3/7 anonim ***** válasza:
Együttérzek veled, de pontosítok, a 14 évből soha nem lehet 8 év. Az illető nyilván fegyházat kapott, a fegyházban pedig a kedvezmény mértéke 14 éves itéletnél nem érheti el a 6 évet. Ha korábban is volt büntetve, akkor a kedvezmény lehetőségéből még automatikusan ki is zárják.
2016. márc. 22. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Igazabol az h akar lehet 8ev is belole jo magaviselettel egy or mondta aki hozta a targyalasra.Volt mar buntetve szinten bantalmazasert,verekedesert,garazdalkodasert!Igazabol kimondtak ott egy iteletet es fogalmam sincs h hol van,mikor szabadul es nagyon zavar h nem lehet hozza jogom!Mendemondak szerint,aminek vagy hihetek v nem azt mondtak h 2018novembereben szabadul(2008ban tortent az eset) es Balasagyarmaton van.Dehat h mi igaz ebbol!Nem tudom hogyan tudhatnam meg
2016. márc. 22. 10:50
 5/7 anonim ***** válasza:

Mert az az őr aztán csak tudja, igaz? :)))

Ha biztos vagy benne, hogy 14 évet kapott, akkor most még nincs mitől tartanod.

Az is lényeges talán, hogy ha úgy van, ahogy írod, akkor ő 14 év letöltése után fog szabadulni, ennyi idő pedig általában megtöri a fogvatartottakat. Nem hiszem, hogy az első gondolata az volna, hogy benneteket felkeressen, zaklasson.

2016. márc. 22. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nemtudom nagyon elvetemult!A birosagon elso fokon 14evet kapott,ott voltam amikor kimondtak az iteletet!
2016. márc. 22. 11:46
 7/7 anonim ***** válasza:

A Be. szerint van lehetőség arra, hogy a sértett vagy halála után rokona kérelmet adjon le, miszerint az tájékoztatniuk kell őt a hatóságoknak az elítélt várható szabadulásának időpontjáról (vagy szökése setén haladéktalanul). 1998. évi XIX. törvény 51. § (4) bekezdés.


Arról, hogy ezt a kérelmet hol adhatod le, nem találtam információt, szerintem az elsőfokú bíróságnál vagy a mellette lévő ügyészségnél kell ezt kezdeményezni, de bármelyikbe bemész, biztos tudnak pontosabb információt adni.

2016. márc. 22. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!