Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Kaptam egy tanúkénti beidézést...

S!c kérdése:

Kaptam egy tanúkénti beidézést, egy majdnem két éve történt incidens után, a helyiség be volt kamerázva. Az incidens előtt egy órával én is valami nem oda illőt csináltam. Ezt a bíróság felhasználhatja a vádlott védelmében vagy elítélhet engem érte?

Figyelt kérdés
Ez a nem oda illő dolog egy "Náci karlendítésre" adhat okot, amit tudtommal büntetnek. Ettől eltekintve csak egy egyszerű intés volt. Ez után következett be egy verekedés amihez nem volt közöm, csak tanuskodtam a rendőröknek a sértett védelmében.

2016. ápr. 5. 17:20
 1/10 anonim válasza:
Szappan helyett ajánlom a tusfürdő használatát.
2016. ápr. 5. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Náci karlendítésért sehol sem jár büntetés.
2016. ápr. 5. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Ahogy az előttem szóló írja.

Egyébként is, megmondhatod, hogy az tulképpen egy óhéber karlendítés volt, csak egy kicsit nácisra sikeredett.

2016. ápr. 5. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
53%

Mindig ezt csinàljàk!

Tanúként idéznek be mert tanúként köteles vagy igazat mondani.Aztàn majd kapsz egy értesítést hogy màr gyanúsított vagy és eljàràs indult ellened.Beszélj egy ügyvéddel.

Az hogy a rendőrök a magànvéleményük szerint esetleg igazat adnak neked nem jelent semmit.Nekik ez meló meg felderítési statisztika.Nekik a hatàlyos jog szerint kell eljàrni.

2016. ápr. 5. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

"Tanúként idéznek be mert tanúként köteles vagy igazat mondani.Aztàn majd kapsz egy értesítést hogy màr gyanúsított vagy és eljàràs indult ellened."


Ez hülyeség, mert tanúként sem köteles senki magára nézve terhelő vallomást tenni.

2016. ápr. 5. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 ConnectCare ***** válasza:

Pedig úgy van, ahogy feljebb írták. Először tanú, majd gyanúsított.


Persze, magára nézve nem kell vallomást tennie, de hát lehet azért úgy kérdezni, hogy jó legyen a rendőrségnek, na meg azért az sem kis segítség, ha mindenki másról minden kiderül. Főleg, ha nem csak egy tanú van, hanem van, aki meg majd rólunk lesz köteles mesélni.

2016. ápr. 5. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Pedig úgy van, ahogy feljebb írták. "


Úgy a fenét!

Ne hülyéskedj már, ki a fenét idéznének tanuként egy olyan ügyben, amit ő követett el a rendőrség gyanúja szerint?

ÉS mit kérdeznének egy ilyen embertől, tanúként? Még sima tanú is megtagadhatja a tanuvallomást, akkor is ha ártatlan. Ezért nem tudják eljárás alá vonni. Akkor mit tudnának csinálni egy vélelmezett elkövetővel?


Olyan előfordul, hogy tényleg tanúként hallgatnak meg valakit akiből később kiderül, hogy elkövető, esetleg bűntárs, bűnsegéd. De hogy valakit akit bcs elkövetésével gyanusítanak tanuként hallgassanak ki? Ez hülyeség. Fel sem használhatnák a vallomását, ha esetleg mondana is bármit.

2016. ápr. 5. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

"Mindig ezt csinàljàk!"


Aha... akkor én meg egy másik dimenzióban vagyok rendőr... :D


Persze, biztos van ilyen, hogy előbb tanú, aztán gyanúsított, de ez azért is lehet, mert csak később merül fel az illetővel szemben valami terhelő.


Vagy pl. emberölésnél előfordul, hogy ugye sok embert hallgatnak ki tanúként, így akár az elkövetőt is, de csak később erősödik meg annyira a gyanú, hogy gyanúsított legyen.


De olyan, hogy konkrét bűncselekmény elkövetésével konkrétan gyanúsítható személyt először tanúként hallgatnak ki... hát szerintem sok helyen ezért karóba húzna az ügyész.


Bár nem jártam még minden kapitányságon.

2016. ápr. 5. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Egy verekedés szemtanúja voltam amiről tanúskodtam a rendőrségen még aznap, engem még mindig az érdekel, hogy azért amit csináltam előtte és ne adj isten látták a felvételen azért én kaphatok-e bármit is...
2016. ápr. 5. 23:48
 10/10 anonim ***** válasza:

Semmit.

Ilyenkor eleve nem nézik végig a felvételt, hanem csak a kérdéses részt.

Ne aggódj.

2016. ápr. 6. 05:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!