Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A hamis raktárkészlettel...

A hamis raktárkészlettel hirdető webáruházak csalást követnek-e el? Fel lehet őket jelenteni? (Akár halált is okozhatnak! Magyarázat erről lentebb)

Figyelt kérdés

Szinte mindig Internetről vásárolok, mert kevés bolt van a környékünkön. Viszont borzasztóan unom a hazug webáruházak hitegetéseit és, hogy mindenhová (árukereső) hazugságokat írnak ki, csak azért, hogy tőlük rendelj.

Egy konkrét példa, hogy mekkora különbség van a webáruházak között.


Ugyanazt a terméket (kombinált tűzhely) megrendeltem 3 helyről egyszerre (azért, mert már egyiknek sem hiszek, hogy valóban van-e raktáron a termék. Inkább megrendelem több helyről, aztán ahol hazudnak a raktárkészletről, ott lemondom a rendelést).


Mindhárom helyen az volt kiírva, hogy a termék raktáron van!


Első bolt: Az volt kiírva: "Raktáron 3db"

Ehhez képest a rendelés leadása után közölték, hogy a termék "külföldi telephelyükről" érkezik 5-8 nap múlva. Akkor hol van 3db belőle? Afrikában? Nem törvénytelen ilyet kiírni? Nem minősül ez csalásnak? Nem azt jelenti a "raktáron", hogy a termék az eladó keze ügyében (maximum a szomszéd raktárhelyiségben van)? Nevezheti úgy "raktáron"-nak, ha valójában külföldről megrendeli több hetes várakozási idővel? Tehát az első bolt törvényesen jár el? Ha nem, hol találom a megfelelő törvényt, amit beidézhetek neki és felhívhatom törvénytelen tevékenységére a figyelmét?


Második bolt: Az volt kiírva: "Raktáron! Kizárólag a készlet erejéig!"

Azt sugallja a kiírás, hogy sürgősen rendeld meg, mert már fogyóban van. Meg is rendeltem. Az volt kiírva, hogy a raktáron lévő termékeket a megrendelést követő munkanapon szállítjuk a legtöbb esetben.

Ehhez képest másnap (amikor hozniuk kellett volna már a terméket) közölték, hogy 4-5 munkanap múlva tudnák hozni.

Tehát a kiírt állítólagos másnapi szállítás helyett valójában 5-6 nap múlva hozták volna csak ki! Ez is hazugság tehát. Hamis raktárkészlet infó!

Mit értenek "raktáron, készlet erejéig" alatt az ilyenek?

Mondjuk 10 darabot tudnak hozni 6 nap múlva, de a többit sajnos csak 7 nap múlva tudnák hozni? Ez most komoly?


Harmadik bolt: Az volt kiírva: "Raktáron"

Kiderült, hogy a termék valóban van raktáron. Kérdezték, hogy ma vagy holnap hozzák-e ki? Mondtam én: "Viccel velem? Legyen akkor ma!" Azt mondták ennek 2000 Ft felára van. Nem gond, belementem. Megrendeléstől számítva a nagy méretű tűzhely 3 órán belül, hibátlan állapotban a lakásomban volt beüzemelésre készen!


Tehát nyilván a harmadik bolttól vettem meg végül.


Ez még nem volt olyan durva eset, mivel bár a tűzhely is nagyon fontos, mert nélküle enni alig lehet, de...


Vannak esetek, amikor akár halált okozhatnak ezzel a csaló magatartással az ilyen cégek. Megmondom hogyan:


Előfordul, hogy az ember életveszélyes helyzetbe kerül egy adott termék hiánya vagy késése esetén. Például vércukorszint mérő!

Ha hirtelen elromlik és újat kell venni akkor nagyon nem mindegy, hogy aznap 3 óra múlva hozzák ki az új készüléket vagy 10 nap múlva úgy, hogy mindkét bolt azt állítja, raktáron van a termék!

Ráadásul van, ahol csak előrefizetéssel lehet fizetni (nincs utánvét) és ha már kifizetted hetekig tart, hogy visszautalják a pénzed, miután kiderült, hogy még sincs raktáron a termék és egy hónapot kell rá várni.

Vegyünk egy konkrét esetet (ez csak fikció, de megtörténhet)

- Elromlik a vércukorszint mérőm és azonnal venni akarok egy másikat

- A bolt azt állítja "raktáron 2 utolsó darab akciós áron! Csak a készlet erejéig!"

- Megrendelem, de nincs utánvét csak bankkártyás előre fizetés.

- Kiderül, hogy két hét múlva kapnám meg, mert csak külföldi raktárukban van a készülékből és onnan hozatják.

- Vagy vissza is utalhatják a pénzemet, ha akarom 30 napon beül.

- Ez alatt nincs lehetőségem mérni a cukromat és kómába esem, vagy meg is halok miattuk.

Ilyenkor akkor ki a felelős a halálomért? Ez nem halált okozó mulasztás, azaz gondatlanságból elkövetett emberölés?


Ez már szélsőséges eset, de megtörténhetne, mert vannak készülékek, melyekhez azonnal hozzá kell jutnunk akár egészségünk érdekében!


Kérdésem tehát mit tehetek azok ellen a boltok ellen, ahol a "raktáron" lévő terméket legkésőbb 24 órán belül nem lehet átvenni? Azaz ők is máshonnan rendelik a terméket és valójában nincs a birtokukban?


Csalást követnek-e el ezzel és ha igen, hol van az erre vonatkozó törvény?, mert nem találom.


Valóban nem lenne erre jogszabály? Mondjuk csinálhatok én is egy webáruházat és kiírom 100 millió termékre, hogy van raktáron konkrét darabszámokkal illusztrálva és azonnal szállítható mindegyik. Valójában mindent Kínából rendelek 2-3 hetes átfutási időkkel és mindenki várjon csak amíg akar? Ezt Magyarországon bárki megteheti? Még akkor is ha mondjuk megöl valakit azzal, hogy nem kapja meg időben akár az internetről megrendelt vérnyomásmérőjét vagy vércukorszint mérőjét?



2016. máj. 2. 06:49
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
91%

Kicsit túlreagálod, de gondolom a webáruház üzletszabályzata és általános szerződési feltételei között (ahol én vásárolok több helyen) hogy a cég elállhat a rendeléstől mert nincs készleten. Nincs erre semmilyen szabály és felesleges is. Ha van 3 vásárló és elviszi előled a boltban is akkor sem reklamálhatsz! Így jártál.


"Előfordul, hogy az ember életveszélyes helyzetbe kerül egy adott termék hiánya vagy késése esetén. Például vércukorszint mérő!" - Vércukorszintmérőt nem internetről rendel az akinek szüksége van rá sürgős esetben!

2016. máj. 2. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Köszönöm ezt a teljesen felesleges és haszontalan választ. Várom a további hasznos válaszait azoknak, akik elolvassák magát a kérdést is. Aki rendszeresen vásárol Internetről már biztos találkozott hasonló csalókkal. Nem hiszem el, hogy ezek ellen semmit nem lehet tenni.

A halált okozó példámra direkt kiírtam, hogy csak fikció. Csak arra szolgált, hogy érzékeltesse, bizonyos termékekre valóban azonnal van szükség és nem mindegy, hogy aznap hozzák ki vagy egy hónap múlva.


Törvény kéne, hogy legyen erre, hogy melyik kereskedőnek mit van joga ígérni és kiírni a webáruházában "Raktáron" címszó alatt.


Ha van ilyen törvény, kérem idézzék/linkeljék ide be.

köszönöm

2016. máj. 2. 07:39
 3/19 anonim ***** válasza:
86%

#2: "Köszönöm ezt a teljesen felesleges és haszontalan választ. "

Ne sértődj meg ha valaki elmondja az igazságot!

ÁSZF-be le kell hogy írják mik a feltételek.


De te itt példálózol a vércukorszint mérőddel ami fikció, de pont hogy nem fog senki 30 napot várni mire visszautalják a pénzt és vesz másikat. Mi az hogy ebben az esetben "gondatlanságból elkövetett emberölés"? Miért kötelező volt onnan rendelned? Miért nem mentél el a közeli gyógyszertárba? Kapni lehet sok helyen. Minden városba legalább egy helyen.

2016. máj. 2. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:

Nem érted a problémát.


Nem direkt vásárol az ember olyan helyről, ahol hamis a

raktárkészlet. Ezzel ugyanis megtévesztik a vevőket.


Ha már megvetted előrefizetéssel, akkor 30 napig húzhatják a visszautalást, ha törölteted a rendelést, tehát hamis raktárkészlet esetén van, hogy nem tudod azonnal visszakapni a pénzedet és "lemenni a sarki gyógyszertárba venni egyet".

Ráadásul, ha már fizettél egy cégnek lehet, hogy nincs annyi pénzed, hogy még egyszer megrendeld máshonnan is, ahol esetleg valóban van raktáron.


Miért nem veszem meg a sarki gyógyszertárban? Mert nincsenek boltok sem a környéken és beteg vagyok és nehezemre esik utcára menni, mert agorafóbiám van.

Megfelel a válasz?

Érted már, hogy miért rendelek Internetről és miért rendelek olyasmit is, ami sürgősen kell és veszélyes, ha nem jutok hozzá?


Ne a kérdésbe köss bele, hanem válaszolj rá, ha van válasz.

Ha nem tudod a helyes választ, menj tovább válasz nélkül.

2016. máj. 2. 08:03
 5/19 anonim ***** válasza:
86%

Vihar a biliben, nincs erre törvény, ne rendelj onnan.

Felesleges kisregény.

2016. máj. 2. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
82%

Bar igazad is van bizonyos szempontbol azert ne hisztizz mar igy.

bizonyos termékekre valóban azonnal van szükség és nem mindegy, hogy aznap hozzák ki vagy egy hónap múlva. - nagyon kivancsi vagyok mi lehet az az eletmento termek amit inkabb a netrol rendelsz mintsem beulsz a kocsiba vagy buszra es max 1 ora alatt megveszed magadnak.

a vercukorba nem halsz bele ha egy nap nem mered meg, apam ha iszik akar 2 nap is kimarad, ha meg rosszul vagy ugyis a mentot fogod hivni a futar helyett.

Ezt Magyarországon bárki megteheti? - nem csak MO-n, mashol is igy mukodik. lehet volt neki tenyleg raktaron, de nem frissitette a keszletet online.

Még akkor is ha mondjuk megöl valakit azzal, hogy nem kapja meg időben - te rendelesnel oda szoktad irni azonnal kell mert valaki haldoklik? ez nem a ceg felelossege.

2016. máj. 2. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
7%
Írd ki arukereson hogy szar a bolt és kész. Csődbe megy vagy normális szolgáltatást fog nyújtani
2016. máj. 2. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
84%

Valamiért te arra vagy beállítva hogy automatikusan hergeld magad és szopóágra helyezkedj. Kezdjük azzal, hogy kamu rendeléseket adsz le, amivel tovább terheled a rendszerüket és ezért másnak okozol gondokat, beleértve a másik vásárlót, akinek ezért várnia kell. Ezért külön tockost érdemelsz.

Nem jársz utána a webáruházaknak, pedig elég kiterjedt értékelési rendszer működik mindenfelé, könnyedén kitalálható hogy melyik bolt jó és melyik nem.

Több száz rendelésen vagyok túl, de ennek töredékében történt olyan amit te mondasz, mert nem az árat nézem elsősorban, hanem a bolt minőségét. Ami gyanúsan olcsó, ott majdnem biztos hogy külföldi telephelyen van az áru (Csehország, Szlovákia) és 1-2 hét a szállítás. Ez az ára. Nehezen beszerezhető és kifutó modelleknél áldás a külföldi telephelyű bolt. Aki csak neten vásárol és ott ül a gép előtt, az tudhatná ezeket az alapokat.

Végül pedig a kamu rendeléseidhez még egy szösszenet: ha valamit megrendelsz, az jobb helyeken levonódik a készleten lévő számból, tehát a kamu rendeléseid miatt valaki más nem tudja megrendelni az adott dolgot, ami akkor talán még akciós is. Ezért is mehetne feljelentés ellened, nem? Gondolkodj kicsit, ha már a szobában ilyen nagy ember vagy.

2016. máj. 2. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:

"Írd ki arukereson hogy szar a bolt és kész. Csődbe megy..."


Megtettem ezt már többször is. Egyik sem ment csődbe. Ugyanúgy folytatják a csalást zavartalanul. Legközelebb lehet, hogy pont te futsz bele egy ilyenbe.

2016. máj. 2. 09:16
 10/19 A kérdező kommentje:

"Kezdjük azzal, hogy kamu rendeléseket adsz le..."


Mióta kamu rendelés az, hogyha az eladó VALÓS raktárkészletet tüntet fel akkor én tartom a rendelést és valóban át is veszem?


Ha pedig hazudnak a raktárkészletről, akkor lemondom a rendelést!

Csak akkor mondom le, ha hazudnak. És még én lennék, aki nekik árt ezzel? Ők rabolják az én időmet és nem fordítva!


Miért lenne az kamu rendelés, ha az eladó valótlant állít és én, amikor ez kiderül, visszalépek a vételi szándékomtól? Fizessen ki akkor is szerinted, ha mindenben hazudnak, csak azért mert már megrendeltem? Te így szoktál vásárolni.

Én ezt nem nevezném kamu rendelésnek, csak józan észnek és előrelátásnak.

2016. máj. 2. 09:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!