Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha lakcímet szeretnék változta...

Ha lakcímet szeretnék változtatni, akkor az új cím szerinti okmányirodában kell intézni, vagy lehet máshol is?

Figyelt kérdés
Tehát, hogy ha egy vidéki (nem Pest megyei) településre szeretnék bejelentkezni állandó lakcímre, azt el tudom-e intézni Budapesten valamelyik okmányirodában, vagy az adott településhez tartozó okmányirodában tehetem csak meg? Köszönöm a válaszokat!
2008. szept. 26. 21:47
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
85%
Szerintem az új címed szerint illetékes okmányirodában. Legalábbis én így csináltattam!
2008. szept. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
75%

Bármelyik okmányirodában elintézheted.

Akár 200Km-re a mostani vagy az új lakhelyedtől.

2008. szept. 27. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim válasza:
84%
Nálunk a párom volt ebbe a helyzetbe. De nem emlékszem hogy okmányirodába kellett volna menni. Hozzánk jött a párom lakni és az én falum polgármesteri hivatalában tudtunk elintézni mindent. De lehet hogy azért nem voltunk okmányirodába mert egy megyébe lakunk.
2008. szept. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem meg inkább azért, mert amikor ezt "műveltétek", még a személyiben volt a lakcím tárolva. Oda meg valóban a hivatal vezette be az adatokat.

De a lakcímkártyát már az önkormányzat helyett az okmányiroda adja ki az adatok rögzítése után. Így ma már nem az önkormányzat, hanem az okmányiroda illetékes. Azok közül viszont BÁRMELYIK.

2008. szept. 27. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
Köszi a segítséget!
2008. szept. 27. 11:03
 6/16 anonim ***** válasza:
87%
Én is most nemrég költöztem és nekem a Polgármesteri Hivatalba kellett bemenni kitölteni egy űrlapot, aztán postán megküldték az új lakcímkártyát! Nem kell feltétlen az Okmányirodába menni!
2008. szept. 27. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Az igaz, hogy a területileg illetékes Okmányiroda állítja ki, de nem kell fél napig ott ülni, elég bemenni a polg. m. hiv.-ba és kitölteni az űrlapot!
2008. szept. 27. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
70%
Helló én most csináltattam személyit és lakcímkártyát. Egyúttal szerettem volna elintézni, hogy legyen bejegyezve a tartózkodási hlyem. A központi okmányirodába mentem,ahol közölte az ügyintéző, hogy a személyimet megcsinálja meg a régi címmel a lakcímkártyát, de hogy bejegyezzék a tartózkodási helyet a kerületileg illetékes okmányirodába kell mennem. Úgyhogy fizethetek 2*500ft-ot a lakcímkártyáért, de nem is ez a baj, hanem, hogy 3hét utánra kaptam időpontot, pedig sűrgős lett volna elintézni.
2008. szept. 27. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nem kellet fizetni a lakcímkártyáért!
2008. szept. 27. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
26%
aférjemnek sem kellett, mert régi személyije volt. De ha már van lakcímkártyád és újat csináltatsz, akkor kell.
2008. szept. 27. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!