Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Tervezzük, hogy a külföldi...

SokadikZoltán kérdése:

Tervezzük, hogy a külföldi barátnőmmel (tajvani) összeházasodnánk viszont fogalmam sincs róla, hogy hivatalos házasság után hogyan és mennyi idő alatt juthat vízumhoz. Tud ezzel kapcsolatban bárki valamilyen konkrétumot? Köszönet!

Figyelt kérdés
Mielőtt az idegengyűlölő cimborák beindulnának, nyugi, Belgiumban telepedünk le, nem itthon. ;)

2016. júl. 8. 00:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
56%
Nem vagyok biztos benne meg erdeklodj felole de hallottam egy olyant hogy hazassag utan azonnal kapnia kell vizumot es nem telepithetik ki az orszagbol. De csak hallottam ugyhogy ezt ne vedd garancianak lehet hogy nem igaz...
2016. júl. 8. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim válasza:
100%
Ez csak egy fél tanács (SE) de én a Nagykövetségeken érdeklődnék elsősorban, ott biztosan tudnak segíteni.
2016. júl. 8. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
84%
Ha Belgiumban akarsz letelepedni vele, akkor az ottani törvényeknek kell utána nézni. Teljesen mindegy, hogy Magyarországon hogy működne, ha nem ott akartok elni
2016. júl. 8. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
81%
Akkor pedig itt hiába kérdezel, mert a belga szabályokat mi biztosan nem fogjuk tudni. A helyi konzulátust keresd fel a kérdéseddel.
2016. júl. 8. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Magyarországon ez úgy zajlott, hogy ideiglenes tartózkodási engedélyt kellett igényelni családegyesítésre hivatkozva (miután persze itthon is érvényesítettük a házasságot).


2 év itt tartózkodás után az ideiglenes 5 éves tartózkodásit kibővítik állandóra (ami most 10 éves).


Vízumot ugyanúgy igényelni kell, mintha turista lennél, azt hiszem.

2016. júl. 8. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
34%

Idióták... Nem belga jogszabályok szabályozzák ezt a kérdést, hanem uniós.


Amire szüksége van: útlevél. Még beutazóvízumra sincs szüksége, ha veled utazik vissza, mivel a feleséged, azonban ennek valóságáról meg kell győzni a határrendészt (papírok, keresztkérdések). Ritkán tagadják meg a belépést, tekintve, hogy a "tényleges, azonnali és számottevő veszélyt" amit a feleséged jelentene a hatóságnak kell bizonyítania.


Amint itt vagyok tartózkodási engedélyt/kártyát kell kérnie a megfelelő szervektől. Ennyi.

2016. júl. 8. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Édesanya nem tanított meg normálisan viselkedni? Az uniós szabályok általánosak, a tagállamoknak külön törvények vannak a letelepedésre. Amint az egyik előttem szóló írta, Magyarországon pl 5 évre kap tartózkodási engedélyt, aztán házasságkötés után 10 évre. Hollandiában 3 évre kap, az idő alatt le kell tennie az inburgerings vizsgát, akkor kap engedélyt hosszabb tartózkodásra és az egész független attól, hogy házas e, vagy sem.
2016. júl. 8. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
2016. júl. 8. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
2016. júl. 8. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Be utazás nem egyenlő a tartózkodással, de ne zavarjon.
2016. júl. 8. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!