Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha valaki egy ingatlanja...

Ha valaki egy ingatlanja tulajdonjogát a gyermekére jegyezteti be, ő maga pedig haláláig haszonélvezője lesz az adott ingatlannak, mi történik, ha a tulajdonos gyermek betegség miatt előbb meghal mint a haszonélvező szülő?

Figyelt kérdés
2016. júl. 8. 11:27
 1/10 anonim válasza:
Ismét a tied lesz a ház.
2016. júl. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Trafó1 ***** válasza:
100%
A tulajdonjog az örököshöz kerül ami adott esetben akár a szülő is lehet ha nincs leszármazott.
2016. júl. 8. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
89%
Mivel a magyar törvények szerint lemeno, felmeno, oldalagi öröklési sorrend van, ha a kérdéses gyereknek már van gyereke, akkor ő örökli, ha nincs, akkor a szülei
2016. júl. 8. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
Attól függ, mi van a végrendeletben. A haszonélvezőnek több joga van.
2016. júl. 8. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Mondjuk nekem a gyermek kiskorú jelent, utolsó, és mint olyan, tudomásom szerint nem tehet semmiféle jogi nyilatkozatot, így vegrendelkezni se tud....
2016. júl. 8. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
60%
5, nagyon rosszul tudod. Nekem már 23 évesen van végrendeletem. Akár a szomszédra is hagyhatod (nyilván nem ezt tettem).
2016. júl. 8. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
92%
Fuss neki meg egyszer, utolsó. 23 évesen marhára nem vagy kiskorú, nem zavar?
2016. júl. 8. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Neked miért evidens, hogy a gyermek szó kiskorút jelent? Szerinted saját ingatlanja van egy -18 évesnek? oké, megeshet, hogy áirítja az egyik szülő, de nem gyakori. Én gyermek leszek 40 éves koromban is a szüleimnek és ők szülők ameddig élnek. Apukám a mai napig szokta mondtani, hogy "drága gyermekem". Ez szokás kérdése, lehet neked furcsa.
2016. júl. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Nem evidens, de ha valaki gyereket ír, az többnyire nem egy huszonevest jelent. Plusz ha tudnál olvasni, a kérdésben ott van, hogy a szülő íratta a gyerek nevére, nem a gyerek vette magának. Nem mellesleg elég sokan csináljak így, a kiskorú gyerekre íratjak az ingatlant, mivel akkor nem lehet rajta végrehajtani
2016. júl. 8. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a sok választ, nagyjából egy irányba mutatnak.
2016. júl. 15. 07:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!