Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Ha egy hozzátartozóm ellen...

Ha egy hozzátartozóm ellen kellene tanuskodnom a bíróságon, akkor előtte minden esetben megkérdezik, hogy tanuskodok e ellene, vagy pedig megtagadom a vallomást?

Figyelt kérdés
annak ellenére, hogy a rendőrségen már tettem vallomást ellene, de megbántam, és a bíróságon nem szeretnék.
2016. júl. 8. 13:29
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Megkérdezik természetesen, ez kötelező.

Feltéve, hogy olyan hozzátartozó, akire vonatkozik a mentesség.

2016. júl. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
0%
Még visszavonhatod a vallomásod, ezzel tudod kicsit korrigálni a dolgot.
2016. júl. 8. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Te voltál, akinek az apja a bántalmazza a feleségét és ott maradó gyerekeket? Csak persze téged nem, mert te már elköltöztél... Azért tettél rendőrségi vallomást, mert az úgy igaz. Hát akkor ne hagyd (félelemből? lelki terrortól? megvesztegetéstől?), hogy továbbra is ezt csinálja addig, amíg valamelyiküket meg nem öli. Nem olyan ritka eset ez! Sose fogsz tudni megbékélni a gondolattal! És a szülőanyád se ezt érdemli!
2016. júl. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Igen, megkérdezik, és ha azt mondod, hogy nem kívánsz vallomást tenni, akkor a jelenlegi törvény szerint a korábbi vallomásod sem használható fel, olyan, mintha nem is tetted volna.


Úgy hírlik, a készülő új törvény szerint már csak egyszer dönthet a hozzátartozó kíván-e vallomást tenni, és ahogy döntött, az marad végig az eljárás során. Nehogy már attól függjön az igazság, hogy most éppen jóban vagyok-e az érintettel vagy haragszom rá.

2016. júl. 8. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!